Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Kończy ono jednocześnie tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Dzisiejszą liturgię programem kolędowym uświetnia w naszej świątyni Rzemieślniczy Chór „Lutnia” z Włocławka.

2. Od wielu lat Kościół łączy Święto Ofiarowania Pańskiego z Dniem Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane przez ślubowanie rad ewangelicznych posłuszeństwa, ubóstwa i czystości są w sposób szczególny poświęcone Bogu. „Nie jest to osobna, jakby dodatkowa konsekracja, ale – jak wyjaśniają biskupi w liście pasterskim na dzisiejsze święto – bardziej radykalna realizacja zobowiązań płynących z chrztu świętego”. Radykalizm życia konsekrowanego polega na tym, że „cały człowiek oddaje się do dyspozycji Temu, który ukochał go aż do końca”. Pamiętajmy dziś w szczególny sposób w modlitwie o członkach zakonów, zgromadzeń i instytutów świeckich. Dziś także zbieramy do puszek ofiary na pomoc zakonom kontemplacyjnym (klauzurowym), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

3. W tym tygodniu zakończymy wizytę kolędową: dziś od godz. 14.30 Wieniec: ul. Kamienna i Zielona, jutro – w poniedziałek 3 lutego: Wieniec: ul. Parkowa od nr 52 do nr 56 (organistówka) – od godz. 15.30 i we wtorek 4 lutego: Wieniec: ul. Brzeska, Parkowa od nr 53 do nr 65 (od ul. Klonowej do cmentarza) i Wiązowa – od godz. 15.00. W przyszłą niedzielę 9 lutego od godz. 16.00 kolęda uzupełniająca na indywidualne zgłoszenia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 16.00. O godz. 16.30 młodzież zaprasza na Liturgię słowa, a o godz. 17.30 Msza Św. zbiorowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w domach z Komunią Św. w czwartek (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Słone i Wieniec: ul. Szkolna i ul. Polna), piątek (Lipiny, Wieniec: ul. Kronenbergów, Orzechowa i Parkowa, Nowy Młyn, Gustorzyn) i sobotę (Jaranówek, Wolica i Bachórka) od godz. 09.00.

5. W sobotę 8 lutego przypada 29 rocznica śmierci ks. Romana Jałocho – długoletniego proboszcza i budowniczego naszej świątyni. W tym dniu zapraszam gorąco wszystkich na wspólną modlitwę przy jego grobie na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku w kwaterze kapłańskiej o godz. 14.00. W przyszłą niedzielę 9 lutego na Mszy Św. o godz. 11.30 będziemy gościć ks. dr Antoniego Ponińskiego, który przybliży nam postać tego wielkiego i tak zasłużonego dla naszej wspólnoty duszpasterza.

6. W sobotę o godz. 09.00 generalne sprzątanie kościoła po rozebraniu żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowej. Proszę osoby chętne do pomocy o zgłaszanie się do Pana Kościelnego.

7. Zachęcam do udziału w naszej wakacyjnej pielgrzymce parafialnej do sanktuariów św. Mikołaja na Bari, św. ojca Pio w San Giovanni Rotondo, św. Michała Archanioła na górze Gargano, Świętego Oblicza Pana Jezusa w Manoppello, Matki Bożej w Loreto i Medjugorje. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w kruchcie kościoła oraz dostępny na stronie internetowej. Osoby zainteresowane mogą go również otrzymać w wersji drukowanej w zakrystii lub w kancelarii.

8. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o kulturze spotkania w świecie internetu i o rozpoczynającej się wizycie polskich biskupów u papieża Franciszka.