Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

maj 2024

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Błogosławimy dziś palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy uczestnicząc w nich przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za naszą niewierność i nieprawości po to, aby z radością przyjąć dar nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Program celebracji liturgicznych w Triduum Paschalnym i Wielkanocy: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. W Wielki Piątek, w który obowiązuje post ścisły, Koronka i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę o pełnych godzinach od godz. 9.00 do godz. 13.00 i o godz. 15.00 z Koronką i nowenną do Bożego Miłosierdzia. W przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny będzie ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi w naszym kościele. Przez cały dzień od godz. 09.00 do 20.00 zachęcamy do adoracji przy Grobie Pańskim – bardzo proszę o wpisywanie się na listę w zakrystii grup parafialnych, rodzin i osób indywidualnych pragnących trwać na modlitwie przy Panu Jezusie. Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną o godz. 20.30. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 09.00 i 12.00. Do udziału w procesji proszę asystę, dzieci do sypania kwiatków oraz straż. Strażaków zapraszam także do pełnienia warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę.

3. Dziś na zakończenie Mszy zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Będą one przeznaczone na okolicznościowy wystrój świątyni i potrzebne paramenty liturgiczne. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

4. Dziś o godz. 19.30 Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach zaprasza na Misterium Męki Pańskiej na skwerze przy kościele od ul. Rataja.

5. Przedświąteczne odwiedziny osób starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną w poniedziałek i w środę. W poniedziałek od godz. 10.00 Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Kąty, Wieniec. W środę od godz. 10.00 Bachórka, Wolica, Nowy Młyn, Gustorzyn i Jaranówek. Jeszcze dziś można zgłaszać swoich chorych do odwiedzin.

6. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nadzwyczajny numer „Dobrych Nowin”„Mówił do nas i za nas. Dziś my musimy mówić za niego” oraz druki zaproszeń na wizytę duszpasterską-kolędę, która rozpocznie się w naszej parafii po niedzieli 16 kwietnia. W zakrystii są jeszcze do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10 zł oraz nowy numer tygodnika „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Justyny Grzelakowskiej z Marianek za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Bardzo dziękuję także p. Grzegorzowi Adamskiemu za wykonanie pięknych palm.