Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Jezus zmartwychwstał i żyje. Tę prawdę Kościół głosi nieprzerwanie od dnia Pięćdziesiątnicy. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym uwalnia nas od lęku i od skupienia na sobie samych, daje nam pokój i wzywa do działania. Dzisiejsza Ewangelia ostrzega nas jednak, że można także łatwo zapomnieć o tym spotkaniu i wycofać się z powierzonej nam misji. Czym próbujemy przekonać samych siebie, że Bóg nie jest najważniejszy i co jest naszą wymówką, aby o Nim nie świadczyć? Jak możemy umacniać wzajemnie naszą wiarę w Zmartwychwstanie i pełnić powierzoną nam misję głoszenia Ewangelii?

2. Dziś zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Jeszcze raz w imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, abyśmy mogli pięknie przeżywać Triduum Paschalne i święta wielkanocne. W sposób szczególny składam podziękowanie: na ręce p. Jolanty Lebiedzińskiej, p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk, p. Damiana Adamskiego i p. Kazimierza Marciniaka za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, na ręce opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza p. Romana Rosińskiego oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Marty Szabeli za asystę przy procesji, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce pp. Małgorzaty i Janusza Barańskich za posługę lektorów oraz komentarz liturgiczny, na ręce p. Romany Jankowskiej za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin i osób oraz chorych i starszych naszej parafii. Bardzo dziękuję grupie p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie kościoła przed Triduum. Dziękuję strażakom z OSP Dobra Wola i OSP Machnacz za czuwanie przy grobie Pana Jezusa i asystę procesyjną.

4. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest dostępny zbiornik z wodą pobłogosławioną podczas Wigilii Paschalnej.

5. W tym tygodniu od wtorku do czwartku nie będzie Mszy w naszej świątyni – rekolekcje kapłańskie w WSD we Włocławku. Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w piątek po Mszy o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 14.00 Pierwsza Spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu taca przeznaczona jest na cele charytatywne; natomiast na zakończenie Mszy z racji trzeciej niedzieli miesiąca będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. W przyszłym tygodniu, od środy 19 kwietnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. W Wieńcu, Wieńcu-Zalesie (za wyjątkiem ulic Zdrojowej, Czaplej, Łabędziej i Słowiczej), „nowym” Machnaczu, Mariankach, Kątach będzie ona odbywać się na zaproszenie. Bardzo proszę o dostarczenie wypełnionych formularzy do najbliższego piątku 14 kwietnia. Zaproszenia można cały czas otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz także pobrać w wersji elektronicznej z parafialnej strony internetowej: www.parafiawieniec.pl