Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pierwsza niedziela czerwca w Kościele w Polsce obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z okazji Święta Dziękczynienia zbieramy dziś do specjalnych puszek ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Przy wyjściu z kościoła można odebrać od ministrantów egzemplarz Listu do parafian, poświęconego wizji naszej parafii i zbliżającym się wyborom do Rady Parafialnej. Tekst listu jest także dostępny na stronie internetowej parafii – parafiawieniec.pl. Zachęcam do wzięcia egzemplarzy listu także dla swoich sąsiadów i skorzystania z tej okazji, aby wraz z nimi zastanowić się nad zgłoszeniem swojego kandydata do Rady. Termin zgłoszeń upływa w najbliższą sobotę, a w niedzielę lista kandydatów zostanie ogłoszona w kościele. Więcej informacji w tekście Listu.
3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała. Przede wszystkim rodzinom, które przygotowały ołtarze, asyście, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom z Komunii Świętej rocznicowej wraz z rodzicami, ministrantom, strażakom, policji i – oczywiście – także naszej pani organistce oraz panu kościelnemu. W sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność p. Zbigniewowi Nowakowi, który w piątek 31 maja zakończył posługę kościelnego i grabarza w naszej parafii, ale jako parafianin nie rozstaje się z nami. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w pracy, którą podejmuje w Warszawie i obejmujemy naszą modlitwą.
4. Wczoraj 25 osobowa grupa z naszej parafii uczestniczyła w Spotkaniu Młodych nad Lednicą. Spotykania odbywają się nad Jeziorem Lednickim – „Chrzcielnicą Polski”, by wybrać Chrystusa, a co za tym idzie – by żyć Chrystusem, być razem z Nim… a dzięki temu stawać się nowym człowiekiem. Podstawą wszystkich spotkań zawsze są Spowiedź! Eucharystia! Chrystus! Mam wielką nadzieję, że udział w Spotkaniu Lednickim zaowocuje w życiu młodych, którzy wzięli w nim udział, a w przyszłym roku jeszcze liczniejsza grupa wybierze się na to coroczne spotkanie.
5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie na zakończenie Mszy świętej będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
6. Dziś o godz. 15.00 Ksiądz Biskup Wiesław Mering we włocławskiej katedrze udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom. Wśród nich będzie znany w naszej parafii dk. Michał Laskowski oraz dk. Adam Zieliński z naszego dekanatu, z parafii Dąbie Kujawskie. Obejmujemy ich naszą modlitwą i prosimy o powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
7. Dziś od godz. 17.00 Ojciec Święty będzie przewodniczył godzinnej Ogólnoświatowej Adoracji Eucharystycznej, której centrum będzie bazylika watykańska. Duchowni i wierni świeccy będą modlić się we wszystkich katedrach świata i kościołach, które się do niej włączą w łączności z papieżem Franciszkiem za Kościół, ofiary wojen i przemocy oraz tych, którzy przeżywają niepewność ekonomiczną. W katedrze włocławskiej adoracji przewodniczyć będzie biskup włocławski Wiesław Mering. Adoracja zakończy liturgię święceń kapłańskich i w ten sposób podkreślona zostanie jedność sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.
8. W środę o godz. 18.15 zapraszam na plebanię na spotkanie Panie i Panów Sołtysów.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych – w czwartek, wyjątkowo dopiero od godz. 11.00 i w piątek – od godz. 08.30. W piątek Msza św. o godz. 17.00, a od godz. 16.30 okazja do spowiedzi.
10. W piątek przypada także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów – w tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuję piątkowa abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00 zapraszam na ostatnie przed wakacjami spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dzięki obecności wśród nas ks. Piotra Ochotnego przed obiema Mszami będzie także okazja do spowiedzi.
12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulic Kasztanowej, Platanowej, Dębowej, Bukowej i Lipowej.
13. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o  znaczeniu daty 4 czerwca, wolności i demokracji w Polsce oraz potrzebie państwa szanującego wszystkich obywateli. Wśród tekstów poświęconych temu tematowi znaczące miejsce zajmuje wywiad z Księdzem Biskupem Wiesławem Meringiem, ordynariuszem naszej diecezji. Jest do nabycia także specjalny numer „Naszej Arki” poświęcony wyznaniu wiary w nauczaniu Jana Pawła II.