Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Wiara w Zmartwychwstałego nie jest sprawą jednego dnia. To proces, który może trwać lata. Ważna jest nasza postawa wewnętrzna zaufania do Jezusa i troski o miejsce dla Niego w naszym życiu i naszej wspólnocie. Pan Jezus pragnie oświecić nasze umysły, abyśmy rozumieli Pisma i stali się świadkami tego co się wydarzyło. Dziękujemy naszym dzisiejszym gościom: ks. Piotrowi Ochotnemu i p. Kamilowi Bomber za słowo, konferencje do rodziców i świadectwo, którym się z nami podzielili.

2. Dzisiejsza niedziela to VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15). Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego – w zakrystii i kancelarii parafialnej jest możliwość nabycia najnowszego przekładu Pisma Świętego z komentarzem opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich w cenie hurtowej Wydawnictwa. W ramach diecezjalnych obchodów Tygodnia Biblijnego jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię do naszej świątyni, której przewodniczyć będzie ks. dr Marek Raszewski – diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, biblista, prowadzącego od 10 lat pogadanki i audycje biblijne w TV TRWAM i w Radio Maryja.

3. Taca z dzisiejszej niedziel przeznaczona jest na cele charytatywne. Na zakończenie Mszy św. zbieramy dziś ofiary na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.

4. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i zgłoszone uwagi do projektu nowych ławek w kościele. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, poświęcone w dużej części temu przedsięwzięciu. W maju planujemy w parafii zbiórkę na ten cel. Ostateczne decyzje co do formy i sposobu zostaną podjęte na spotkaniu w środę 29 kwietnia, na które zapraszamy także sołtysów i naszych radnych z gminy i powiatu. Wpłynęły także już pierwsze ofiary na ten cel. Za wszystkie serdeczne Bóg zapłać.

5. Rozliczenie zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego: ofiarę złożyły 563 rodziny na 725 rodzin w parafii. Zebraliśmy 7626 zł, co daje średnią 13,55 zł na rodzinę uczestniczącą w zbiórce. Szczegółowe sprawozdanie wywieszone jest w gablocie w kruchcie. Koszt kwiatów do Grobu i materiałów do dekoracji to 1380 zł, ponadto paschał i inne zakupy świąteczne. Pozostałe pieniądze przeznaczone zostały na wymianę tablicy rozdzielczej, nowe reflektory oraz przygotowanie do wymiany instalacji elektrycznej z myślą o montażu płyt grzejnych do nowych ławek i likwidacji ze ścian świątyni szpecących ją korytek z przewodami.

6. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. W piątek ze względu na zajęcia w szkole nie będzie zbiórki ministrantówSpotkanie dla młodzieży pragnącej przystąpić do bierzmowania w sobotę 25 kwietnia o godz. 09.00 (godzinę wcześniej niż było to ustalone na spotkaniu z rodzicami!).

8. Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej zaprasza w piątek 24 kwietnia br. o godz. 16.00 do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku (ul. Karnkowskiego 3) na konferencję „Problem realizacji gwarancji wolności sumienia wobec współczesnych praktyk ostracyzmu” z udziałem p. prof. Bogdana Chazana, p. Marka Jurka – posła do Parlamentu Europejskiego, byłego Marszałka Sejmu RP oraz ks. prof. dr. hab. Ryszarda Monia. Wstęp wolny dla wszystkich.

9. Za tydzień, w czwartą niedzielę Wielkanocy, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania. W liturgii w naszej wspólnocie będzie w tym dniu uczestniczył nasz alumn Wyższego Seminarium Duchownego  Hubert Roszak.  Otaczajmy go naszą modlitwą i wspierajmy na drodze powołania.

10. Liceum Ogólnokształcące w Lubrańcu zaprasza absolwentów do wzięcia udziału w jubileuszu 70-lecia szkoły i zjeździe koleżeńskim. Uroczystości odbędą się dnia 20 czerwca 2015 roku. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej http://liceumlubraniec.pl/

11. W „Przewodniku Katolickim” m. in. rzezi Ormian i o tym, jak wyglądają relacje turecko-ormiańskie oraz art. o Lectio divina, czyli jak czytać i modlić się Słowem Bożym.