Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone na mocy decyzji św. Jana Pawła II z 2000 r. w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Dziś w całej naszej diecezji zbieramy ofiary na rozbudowę świątyni parafialnej w Świnicach Warckich – sanktuarium urodzin i chrztu Świętej Siostry Faustyny, wotum wdzięczności za naszą Najznamienitszą Rodaczkę.
Wczoraj w czasie Pierwszych Nieszporów Niedzieli Miłosierdzia Bożego Papież Franciszek uroczyście ogłosił bullę „Misericordiae vultus” (Oblicze miłosierdzia) ogłaszająca Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia. Ojciec Święty wskazał, że ten szczególny czas ma służyć temu, byśmy zostali dotknięci przez Jezusa i przemienieni Jego miłosierdziem. Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia rozpocznie się w całym Kościele katolickim w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia br. i potrwa do Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2016.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Caritas dla Rodziny.  Jego celem jest przede wszystkim budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezdomnych czy prześladowanych. «Caritas dla rodziny» to również propozycja, abyśmy w naszych rodzinach żyli miłością chrześcijańską, miłością Caritas, dla bliźnich, dla ludzi będących w potrzebie.

3. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie Rady Parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę 19 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Ochotnego – studenta i doktoranta UKSW w Warszawie. Po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie i konferencja dla rodziców młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 13.00 dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (klasy 1-3).

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca: dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

6. Zachęcam do obejrzenia i wypróbowania prototypu nowych ławek wraz z płytami grzejnymi (na razie bez ozdobnego frezu i malowania). Bardzo dziękuję rodzinie p. Pałczyńskich za zaangażowanie w przygotowanie projektu i wykonanie wzorcowych ławek. Czekamy na opinie, a po akceptacji, na ile tylko pozwolą fundusze, ruszamy do dzieła.

7. W czwartek zostało całkowicie wysprzątane otoczenie cmentarza. Niestety, ponownie wokół ogrodzenia leżą wkłady po zniczach i inne śmieci.

8. Temat nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”: „Rewolucja czułości” – Miłosierdzie Boże. W numerze m.in. teksty: • Rozpętać rewolucję czułości – pierwszym przymiotem Boga jest miłosierdzie • In vitro: jak ograniczyć zło – mogliśmy mieć najbliższą nauczaniu Kościoła ustawę regulującą tę kwestię • Matura to bzdura? – kolejne rewolucje w oświacie • Kasą w lekcje religii – o inicjatywie zniesienia finansowania lekcji religii z budżetu.