Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy nosi także nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza. Pan Jezus –  Dobry Pasterz ofiarowuje swoim uczniom bardzo bliską więź, opiekę i obronę. Jak rozwijamy naszą relację z Jezusem jako Dobrym Pasterzem? Jak możemy podtrzymać i umocnić postawę słuchania głosu Pana? Co utrudnia mi pójście za Jezusem?

2. W Niedzielę Dobrego Pasterza, 17 kwietnia 2016 r., rozpoczynamy w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku, w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, towarzyszy mu hasło „Powołani do Miłosierdzia”. W swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania zatytułowanym: „Kościół matką powołań„ papież Franciszek podkreśla, że „macierzyństwo Kościoła wyraża się w wytrwałej modlitwie o powołania oraz przez oddziaływanie wychowawcze i towarzyszenie tym, którzy odczuwają Boże powołanie… [oraz] nieustanne wspieranie tych, którzy poświęcili swoje życie, by służyć innym ludziom”. Z racji dzisiejszego obchodu jest z nami nasz alumn WSD we Włocławku Hubert Roszak. Nie ustawajmy w wytrwałej modlitwie w jego intencji oraz wspierajmy go na drodze dojrzewania do służby Miłosierdziu, prosząc także o dalsze powołania do służby w Kościele z naszej wspólnoty.

3. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary będące naszym wyrazem miłości do Boga i braci oraz troski i poczucia odpowiedzialności za Dom Boży i dobro naszej wspólnoty. W ostatnim czasie zmieniliśmy drzwi do zakrystii, w kościele i na plebanii został założony system alarmowy podłączony do Biura Ochrony Osób i Mienia Argus we Włocławku oraz zakupiony i zamontowany sejf. Przyznano nam dofinansowanie z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu województwa na III etap prac przy ołtarzu głównym – 20 tys. zł oraz dotację z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków na ten cel – 8 tyś. zł. Rzeźba św. Małgorzaty została już zabrana do renowacji i konserwacji. Staramy się także o dotację ze Starostwa Powiatowego na remont neoromańskich zabytkowych konfesjonałów – koszt renowacji i konserwacji każdego z nich to ponad 50 tys. zł. Dobrze byłoby także dokończyć nowe ławki (przy ścianach i w prezbiterium). Ponadto planujemy na ten rok wykonanie odprowadzenia wody deszczowej, tak aby nie powodowała zawilgocenia fundamentów i ścian kościoła oraz prace przy ogrodzeniu terenu świątyni.

4. Cmentarz parafialny – zwracam się z prośbą do osób mających zaległości w opłatach za dzierżawę miejsc na cmentarzu o regulowanie zaległości. Obecnie bilans ujemny cmentarza wynosi ponad 10 tys. zł (10056,15zł). Tylko od świąt Wielkanocy wywieziono z cmentarza 16,61 ton śmieci (koszt bez załadunku: 6336,04 zł). W ostatnim czasie wyłożono trylinką drogę pieszą na cmentarzu oraz zamontowano dwie barierki. Ułożenie trylinki wykonał nieodpłatnie p. Grzegorz Kuliński wraz ze swoimi pracownikami. Ponadto zlikwidowano jeden betonowy śmietnik i oczyszczone zostały z odpadających płytek i kleju  i przygotowane do obłożenia granitem schody do kaplicy.
W Wielki Piątek spłonął jeden kontener na śmieci na cmentarzu – nie wiadomo czy podpalony umyślnie czy też przez wrzucenie palącego się znicza lub niedopałka papierosa. Tym razem wyjątkowo udało się uniknąć kosztu odszkodowania dla Saniko – właściciela kontenera. Proszę o uwagę przy wyrzucaniu śmieci i jednocześnie przypominam o całkowitym zakazie palenia papierosów na cmentarzu oraz obowiązku szacunku dla miejsca spoczynku naszych zmarłych.
Osoby skarżące się na przykry zapach – odór unoszący się często przy wejściu na cmentarz proszę o interweniowanie w kompetentnej instytucji jaką jest Zakład Usług Komunalnych czy też Urząd Gminy w Brześciu Kujawskim.

5. Dziś po Mszy Św. o godz. 13.00 zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. W poniedziałek i wtorek ze względu na mój wyjazd na pogrzeb do Wilna Msza Św. poza parafią. W te dni biuro parafialne będzie nieczynne. Jutro nie będzie także spotkania biblijnego.

7. W środę o godz. 18.30 zebranie Rady Parafialnej.

8. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek zwrócił się z prośbą o zorganizowanie we wszystkich kościołach Europy specjalnej zbiorki na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie. W przyszłą niedzielę 24 kwietnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

9. Młodzi chętni do wyjazdu na spotkanie na Polach Lednickich 4 czerwca i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu br. mogą się zgłaszać do p. Barbary Szatkowskiej.

10. Gdyby ktoś jeszcze chciał zamówić za pośrednictwem parafii Pismo Święte proszę o zgłoszenie dziś do zakrystii. Jest możliwość zakupu kropielniczek do wody święconej upamiętniających 1050 rocznicę Chrztu Polski – ceramiczne w cenie 32 zł można obejrzeć w zakrystii. Jest też możliwość zamówienia w bardzo promocyjnej cenie kropielniczek ze sztucznego alabastru. Taka kropielniczka w domu będzie  wyrazem pogłębienia naszej tożsamości chrześcijańskiej i posłuży, abyśmy znaczyli nasze drogi życia znakiem krzyża świętego, aby Bóg nam błogosławił tak w domu rodzinnym, jak i gdy opuszczamy jego progi.

11. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. Radość miłości – prezentacja papieskiej adhortacji o rodzinie, a także: Co stresuje księży, a co parafian? – o relacjach (czasem trudnych) między duchownymi a świeckimi.

12. Zapowiedzi:
Żaneta Kamila Grabowska, Wieniec, ul. Akacjowa – Adrian Pacholski, Godzięby, par. św. Floriana w Nowym k. Kutna
Kinga Ewa Mielcarek, Wieniec, ul. Polna – Łukasz Gralewski, par. św. Stanisława BM w Brześciu Kuj.
Monika Daniela Grzanka, Wieniec, ul. Parkowa – Arkadiusz Szatkowski, Warszawa, parafia św. Franciszka z Asyżu na Okęciu