Lipiec 2020
« Cze

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Jesteśmy powołani do bycia Jego uczniami i do jedności z Nim w Jego relacji z Ojcem i w Jego misji. Przypomnij sobie trudne momenty w życiu, w których doświadczyłeś obecności i pomocy Zmartwychwstałego Pana. Co uniemożliwia lub utrudnia mi dostrzeżenie Jego obecności i działania w maleńkich cudach życia?

2. Pamiętamy dziś w modlitwie o ofiarach katastrofy pod Smoleńskiem i zbrodni katyńskiej, prosząc Pana o jedność i pojednanie w naszej Ojczyźnie.

3. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w Kościele w Polsce jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą Tydzień Biblijny. Niech będzie on dla nas zachętą do docenienia znaczenia i zatroszczenia się o regularne spotkania z Panem w Jego słowie. Za pośrednictwem parafii można kupić Pismo Święte bezpośrednio od wydawnictwa Edycja Świętego Pawła z dużym rabatem oraz Dzienniczek świętej siostry Faustyny.

4. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 Msza Św. o nową ewangelizację i w intencji misji w naszej parafii, a po niej spotkanie dla uczestników dotychczasowych kursów Alpha.

5. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Ich punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

6. W piątek papież Franciszek ogłosił posynodalną adhortację o rodzinie Amoris laetitia – Radość miłości. Zachętą do lektury niech będzie to, co napisał we wstępie: „Mam nadzieję, że każdy, poprzez lekturę, poczuje się wezwany do troszczenia się z miłością o życie rodzin, ponieważ one nie są problemem, są przede wszystkim szansą”.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej i spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy Św. o godz. 13.00.

8. W sobotę 16 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B we Włocławku wystąpi Balet Magnificat Omega z USA. „Face to face” to widowisko na najwyższym artystycznym poziomie a zarazem spektakl ewangelizacyjny opowiadający o zwycięstwie dobra nad złem poprzez wybaczenie, którego przykład dał nam Jezus Chrystus. Ceny biletów: 30 i 35 zł do kupienia w kasie CK Browar B lub tel.  514 900 933.

9. Ksiądz Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku zaprasza na  Drzwi Otwarte. Odbędą się one 15 kwietnia (piątek) o godz. 15.00 w gmachu szkoły przy ul. Łęgskiej 26 we Włocławku. Bliższe informacje na temat rekrutacji do przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum na stronie szkoły: www.zskdlugosz.pl i w gablocie w kruchcie kościoła.

10. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. bardzo ciekawe artykuły o chrzcie Polski.

11. Zapowiedzi:
Żaneta Kamila Grabowska, Wieniec, ul. Akacjowa – Adrian Pacholski, Godzięby, par. św. Floriana w Nowym k. Kutna
Kinga Ewa Mielcarek, Wieniec, ul. Polna – Łukasz Gralewski, par. św. Stanisława BM w Brześciu Kuj.