Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat. Podziel się swoim doświadczeniem z pozoru małoznaczących czynów, które przyniosły nieoczekiwanie obfite rezultaty. Przywołaj doświadczenia, w których Bóg dokonał więcej niż ty byłeś w stanie osiągnąć.

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. W środę wróciła po renowacji i konserwacji figura św. Antoniego z Padwy, a została zabrana do prac konserwatorskich VIII stacja drogi krzyżowej. Powinna wrócić do 15 sierpnia, a wówczas zostaną zabrane kolejne stacje. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Wczoraj odbyła się Msza św. prymicyjna ks. Piotra Kazubowskiego, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział, okazując w ten sposób naszą wdzięczność za posługę ks. Piotra wśród nas i ofiarowali swoją modlitwę w jego intencji i w intencji Kościoła, który nieustannie potrzebuje nowych i świętych prezbiterów. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy zatroszczyli się o piękną liturgię i oprawę wspólnego świętowania po Mszy św.

4. Jutro Msza św. o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu, a po jej zakończeniu o godz. 19.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy biblijnej.

5. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to ostatnia niedziela przed wakacjami – o godz. 13.00 Msza św. dziękczynna za rok szkolny i z prośbą o błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji dla naszych dzieci i młodzieży oraz osób zaangażowanych w pracę z nimi. Porządek Mszy św. niedzielnych w lipcu i sierpniu: godz. 09.00 i suma o godz. 12.00.

7. Kancelaria parafialna do końca czerwca będzie nieczynna. W przypadku wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. Maciejem Jasińskim – proboszczem z Brzezia (tel. 518014512), a w sprawach cmentarza i pogrzebowych z p. Grzegorzem Kulińskim.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Aleksandra Anna Szczepańska, Wieniec, ul. Sadowa – Sebastian Gawłowski, Brzezie
• Lidia Nowicka – Bartosz Józef Deręgowski, Wieniec-Zalesie, ul. Żurawia

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Genowefę Bigoszewską z Wieńca, ul. Parkowa. Bliskim składamy nasze kondolencje, a zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”