Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia konflikty związane z zawinionym i niezawinionym niezrozumieniem Jezusa. Dotykają one także Jego bliskich. Jezus tworzy nową rodzinę opartą na wierze i Jego miłości. Najbliżsi Jezusa to ci, którzy wierzą, że dobre czyny Jezusa pochodzą od Boga i z mocy Ducha Świętego, którzy pełnią wolę Ojca. Jak możemy pozostać wierni Jezusowi wśród sprzecznych poglądów o Nim? Jak możemy połączyć pełnienie woli Boga z umacnianiem naszych rodzin?

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji parafii i wspólne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej.

3. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. prymicyjna ks. Piotra Kazubowskiego, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. W ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz projektów misyjnych realizowanych przez o. Paschalisa Tomasza Jędrzejasa OFM w Boliwii zebraliśmy 455,72 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Bardzo dziękuję osobom, które na zakończenie oktawy Bożego Ciała zaangażowały się w przygotowanie poczęstunku dla asysty oraz eko-pikniku rodzinnego. Eko-piknik rodzinny był zwieńczeniem całorocznego projektu Laudato si – nauki ścisłe i nasza troska o świat, w którym uczestniczyło 10 dzieci z naszej parafii, a prowadzili go pp. Małgorzata i Janusz Barańscy. Dziękuję im oraz osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie, realizację i rozliczenie projektu finansowanego przy udziale własnym naszej parafii z grantu przyznanego nam przez Fundację Anwil dla Włocławka.

6. Wczoraj nasi ministranci wzięli udział w Ministranckim Turnieju Piłkarskim im. ks. Jana Berthier w Kazimierzu Biskupim. Przy tej okazji bardzo dziękuję panom Romanowi Rosińskiemu oraz Pawłowi Małasowi za całoroczną pracę z naszą Liturgiczną Służbą Ołtarza, a także osobom, które zaangażowały się w przygotowanie grilla dla naszych ministrantów po powrocie z turnieju.

7. W tym miesiącu o przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii i czystość w kościele troszczą się Kąty i Słone. W maju czynili to mieszkańcy Bachórki (Kryńska). Wyrażam ogromną wdzięczność za tę formę służby całej naszej wspólnocie.

8. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam do codziennego odmawiania litanii do Serca Jezusowego.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Katarzyna Agnieszka Gołębiewska, ul. Parkowa, Wieniec – Patryk Gawroński, Toruń
• Agnieszka Kowalewska, Włocławek – Paweł Lewandowski, Wieniec, ul. Kamienna
• Aleksandra Anna Szczepańska, Wieniec, ul. Sadowa – Sebastian Gawłowski, Brzezie
• Lidia Nowicka – Bartosz Józef Deręgowski, Wieniec-Zalesie, ul. Żurawia