Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Lud cierpiący pragnienie i lękający się śmierci na pustyni domagał się wody. Mojżesz na rozkaz Boży uderzył w skałę i wypłynęła woda w obfitości. Skała była obrazem Mesjasza mającego się stać źródłem „wody żywej”, danej nie jednemu narodowi, lecz wszystkim narodom, aby każdy człowiek miał czym ugasić swoje pragnienie i „nie pragnął na wieki” (J 4, 14). Niech Pan Jezus w tym trudnym dla nas czasie, tak jak Samarytance, która spotkała Go zmęczonego i spragnionego przy studni, daje nam siebie i pozwala doświadczyć miłości. Jakie są pragnienia i lęki naszego współczesnego świata? Jak Pan odpowiedział na Twoje najgłębsze pragnienie?

2. W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce zwracam się do Was z gorącym apelem, aby stosować się ściśle do zaleceń władz oraz korzystać z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej. Niech pozostanie w domu z troski i miłości do braci będzie dla nas okazją, aby odkrywać, na czym polega oddawanie „czci Ojcu w Duchu i prawdzie”. Niech pragnienie komunii z Panem i braćmi oraz rosnąca tęsknota za nią znajdą swój wyraz w rodzinnej modlitwie i wspólnym uczestnictwie we Mszy św. transmitowanej przez telewizję, radio czy w internecie, komunii duchowej oraz trosce o osoby starsze czy potrzebujące pomocy z naszych rodzin lub sąsiedztwa.

3. Osobom, które zdecydowały nie skorzystać z dyspensy przypominam o obowiązującym nas ograniczeniu liczby uczestników zgromadzeń do 50 osób (dotyczy to także Mszy św. pogrzebowych) oraz apeluję o podporządkowanie się w pełni postawom i gestom uznanym przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski za najodpowiedniejsze w tych warunkach (znak pokoju przez skinienie głowy, komunia św. na rękę, powstrzymanie się od całowania lub dotykania krzyża, zachowanie odpowiedniej odległości między uczestnikami liturgii). Proszę o niewchodzenie na chór – może tam przebywać wyłącznie Pani Organistka. Na ten czas zostaje zawieszone roznoszenie komunii św. do chorych przez szafarzy nadzwyczajnych.

4. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00 za wyjątkiem środy i soboty – o godz. 09.00. Msze św. w niedzielę o godz. 09.00 i 12.00 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 (w miejsce nabożeństwa Gorzkich Żali) w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu możliwość spowiedzi – można też umówić się telefonicznie na spowiedź w innym czasie. Kościół jest otwarty przez cały dzień do Mszy św. o godz. 18.00. W piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej – zachęcam do odprawienia jej indywidualnie w kościele (przez cały dzień będzie otwarta krata do kościoła).

5. Zachęcam do duchowej łączności w modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

6. Odwołane są rekolekcje wielkopostne i zawieszone są wszystkie nabożeństwa, spotkania formacyjne i duszpasterskie. Biuro parafialne czynne tylko w nagłych przypadkach. W razie potrzeby zachęcam do kontaktu telefonicznego lub mailowo.

7. Trwajmy w modlitwie, jedności duchowej i trosce o potrzebujących.