Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Drodzy Parafianie!
W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce zwracam się do Was z gorącym apelem, abyście nie wahali się skorzystać z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej. W obecnych warunkach taka właśnie decyzja wydaje się być prostą konsekwencją przykazania miłości Boga i bliźniego. Zachęcam natomiast do wspólnej modlitwy niedzielnej w gronie najbliższych i rodzinnego przeżycia Mszy św. transmitowanej przez telewizję, radio czy w internecie. W jej duchowym przeżyciu i uniknięcia bycia tylko widzem pomóc może wcześniejsza lektura czytań czy przygotowana książeczka do nabożeństwa lub mszalik. Warto także przypomnieć starą praktykę Kościoła jaką jest komunia duchowa. W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii świętej poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli jest się w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu.
Osobom, które pomimo zagrożenia nie chcą skorzystać z możliwości dyspensy przypominam o obowiązującym nas zarządzeniu organów państwowych z 13 marca br., ograniczającym liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób oraz apeluję o podporządkowanie się w pełni postawom i gestom uznanym przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski za najodpowiedniejsze w tych warunkach (znak pokoju przez skinienie głowy, komunia św. na rękę, powstrzymanie się od całowania lub dotykania krzyża, zachowanie odpowiedniej odległości między uczestnikami liturgii). Proszę o niewchodzenie na chór – może tam przebywać wyłącznie Pani Organistka. Msze św. w jutrzejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 09.00 i 12.00 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 w miejsce nabożeństwa Gorzkich Żali w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
Zachęcam do duchowej łączności w modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę o solidarność z osobami starszymi z naszych rodzin lub mieszkających w naszym sąsiedztwie. Chrońcie je i przekonujcie do pozostawania w domu. Okażcie im pomoc w zrobieniu zakupów czy załatwieniu niezbędnych spraw a może zaproponujcie także wspólną modlitwę czy uczestnictwo w transmisji Mszy św. Więcej informacji i wskazań w jutrzejszych ogłoszeniach.

ks. Witold Dorsz – proboszcz