Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Maj 2021
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Bóg Ojciec posłał na świat swojego Syna – Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela – aby nam objawić tajemnicę Bożego życia, to znaczy, aby dać nam tego życia zakosztować, byśmy odkryli głębiej, co to znaczy, że jesteśmy żywym obrazem Boga, który jest wspólnotą miłości.

2. Dzisiejsza niedziela to także trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. W ubiegłą niedzielę na pomoc powodzianom na Bałkanach zebraliśmy 222zł 33gr. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. To święto i związana z nim procesja są „niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją «wędrowną» obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju” (Jan Paweł II, Wymowa procesji Bożego Ciała, Anioł Pański 14 czerwca 1998). Jak co roku, choć zmienioną i przedłużoną trasą wyruszymy ulicami Wieńca, niosąc Ciało Chrystusa ukryte w naszych sercach i wyraźnie widoczne w monstrancji. Poniesiemy Chleb nieśmiertelnego życia, stając się żywą monstrancją Zbawiciela świata. Ukazujmy wszystkim Chrystusa swoim świadectwem życia: swoją jednością, radosną wiarą i dobrocią!
W tym dniu Mszy Świętej o godz. 09.00 i uroczystej procesji będzie przewodniczył ks. Szymon Wiwatowski – będą to zarazem jego prymicje w naszej parafii. Oprawę muzyczną naszym uroczystościom nada Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku.  Zapraszam asystę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków – szczególne zaproszenie kieruję do dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Trasa procesji: pierwszy ołtarz będzie na ul. Parkowej obok P.H. Somir (przygotowuje Gustorzyn, Wolica i Bachórka), drugi w połowie ul. Szkolnej (przygotowuje część Wieńca po tamtej stronie Zgłowiączki), trzeci na ul. Szkolnej przy szkole (przygotowuje Machnacz, Słone i Kąty), a czwarty na ul. Brzeskiej przy posesji p. Mikuckich (przygotowuje druga część Wieńca). Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 22 czerwca po sumie o godz. 11.30 i w czwartek na zakończenie oktawy o godz. 17.30.

4.W uroczystość Bożego Ciała wieczorem, o godz. 20.00 w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku odbędzie się koncert „Uwielbienie”.

5. W środę o godz. 17.00 zbiórka ministrantów.

6. W „Przewodniku Katolickim” relacja z Lednicy i ciekawe artykuły o tym, jak dorosłe dzieci powinny się opiekować rodzicami w podeszłym wieku. W zakrystii do nabycia także albumik upamiętniający wizyty Jana Pawła II w diecezji włocławskiej wraz z dwoma płytami audio i video z nagraniami homilii abp. Karola Wojtyły do młodych przed katedrą włocławską w 1966 roku oraz już jako papieża z 1991 i 1999 roku – cena 25 zł.

6. Podziękowanie Sióstr Orionistek z Ukrainy