Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków naszej rodziny parafialnej do wspólnego świętowania uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tradycyjnie nazywanej Bożym Ciałem. Msza Święta w naszym kościele parafialnym o godz. 09.00, a po niej procesja ulicami Parkową, Akacjową przez drewniany most na Zgłowiączce, Szkolną i Brzeską.

W roku 50 rocznicy pierwszej Mszy Św. parafialnej w naszym kościele, wzniesionym wielkim trudem na gruzach świątyni wysadzonej w powietrze w 1941 r. przez Niemców, uroczystość Bożego Ciała będzie miała wyjątkowy charakter. Mszy Św. będzie przewodniczył i poprowadzi procesję ks. Szymon Wiwatowski. Będą to zarazem prymicje księdza Szymona, który w niedzielę 9 czerwca otrzymał święcenia kapłańskie, a wcześniej w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Na zakończenie procesji udzieli on specjalnego błogosławieństwa i podaruję każdemu z uczestników pamiątkowy obrazek prymicyjny. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku pod opieką p. Grzegorza Augustynowicza – bliskiego krewnego budowniczego naszej świątyni ks. kanonika Romana Jałocho. W procesji będą niesione odnalezione w piwnicy pod kościołem i odnowione w ubiegłym roku zabytkowe feretrony Matki Bożej Skępskiej i Ecce Homo oraz odrestaurowany w tym roku dwustronny, malowany na blasze XVIII-wieczny obraz Matki Bożej Częstochowskiej i Świętej Rodziny. Także strażacy zadbali o odnowienie niesionych przez siebie latarni. Dziewczynki niosące poduszki i wstęgi po raz pierwszy będą ubrane w suknie kujawskie, panie niosące obraz po krakowsku, a asysta Pana Jezusa i Matki Bożej Skępskiej w gustownie zaprojektowanych przez siebie strojach współczesnych. Ze względu na trasę oraz jej długość – 3 km, obok strażaków z OSP Dobra Wola i Machnacz towarzyszyć nam będzie policja i wynajęty specjalnie ratownik medyczny.

Zgodnie ze słowami Świętego Jana Pawła II, to święto i związana z nim procesja są „niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją «wędrowną» obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju” (Jan Paweł II, Wymowa procesji Bożego Ciała, Anioł Pański 14 czerwca 1998). Z wiarą, radością, nadzieją i entuzjazmem poniesiemy Ciało Chrystusa ukryte w naszych sercach i wyraźnie widoczne w monstrancji tam, dokąd często nie ma On dostępu, modląc się o to, aby był On tam obecny na co dzień przez nasze świadectwo życia: naszą jedność, radosną wiarę i dobroć. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania i oddania hołdu Zbawicielowi Świata.