Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

1. Pan Jezus wzywa nas dziś w swoim słowie do czujności ponieważ nikt nie zna godziny przyjścia Syna Człowieczego. Kiedy ogarnia nas niepokój, brak nam punktów odniesienia, czujemy się zagubieni i smutni, nie ustawajmy w szukaniu znaków nadziei. Są to znaki słabe i trudno zauważalne, jak pierwsze liście na gałęzi drzewa figowego. Jak figowiec, który w milczeniu rośnie, tak Słowo Boże nie przemija, ale stopniowo zapładnia ziemię. W jakich sytuacjach doświadczyłeś niepokoju? Jak sobie z tym poradziłeś? Jak możemy zamienić lęk i smutek w radosne oczekiwanie na przyjście Pana? Gdzie dostrzegasz znaki nadziei?

2. Szczególnym wyrazem naszej postawy oczekiwania na przyjście Pana jest nasza miłość wzajemna i troska o potrzebujących. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Zebrane do puszek fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.
Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. „Chciałbym – pisze Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na ten obchód, aby Światowy Dzień Ubogich, który celebrujemy już po raz piąty, mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościoła lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć… Ważne jest, by zrozumieć, jak się czują, czego doświadczają, jakie pragnienia mają w sercu”.

3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. Przy tej okazji dziękuję też za życzliwe przyjmowanie w domach przedstawicieli parafii i składane przy tej okazji ofiary na remont schodów. Dobiegają końca prace nad projektem witraża Chrystusa Pantokratora nad główne drzwi kościoła. Bardzo byśmy chcieli, aby jeszcze przed końcem tego roku zdobił on już naszą świątynię. Zbiórkę na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej przeprowadzimy w niedzielę 28 listopada.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Bardzo dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami do dzisiejszej liturgii.

6. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy”, kalendarze na 2022 rok (w tym tygodniu otrzymaliśmy do rozprowadzenia kilka kalendarzy z Błogosławionym Prymasem Wyszyńskim) oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – małe 7zł, duże 17zł.

7. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msza poza parafią. Kancelaria czynna tylko w piątek po Mszy o godz. 18.00. W przypadku nagłego wezwania do osoby umierającej proszę kontaktować się z ks. Maciejem Jasińskim z Brzezia – tel. 518014512, a w sprawach cmentarnych i pogrzebowych z p. Grzegorzem Kulińskim – tel. 888214573. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 24 listopada.