Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Wieniec, Październik 2021

Drodzy Parafianie!

Zwracamy się do Was w trudnych okolicznościach związanych z pandemią Covid-19, ale i z kryzysem, który dotknął także wspólnotę wierzących, boleśnie obnażając rażące braki w byciu i działaniu Kościoła jako instytucji. Wszyscy wystawieni jesteśmy na pokusę zniechęcenia, wycofania się i obojętności. Papież Franciszek zachęca nas jednak do spojrzenia na ten czas próby jako na czas szczególnej szansy, w którym Boża miłość przychodzi, aby nas oczyścić i przypomnieć nam, że jesteśmy Ludem Bożym. Przywracając nam poczucie przynależności, przywraca nam ona zdolność do działania i nadzieję. Ojciec Święty zaprasza nas do namysłu i rozmowy o tym, co cenimy, czego chcemy, czego szukamy. Odważmy się marzyć.

Wraz z Wami chcemy powrócić do marzeń o Kościele, o naszej parafii. W sobotę 9 października rozpoczęła się w Kościele nowa droga synodalna. Módlmy się wspólnie, aby refleksje i dyskusje tego Zgromadzenia mogły nam pomóc w odkryciu bycia Ludem Bożym, który wędruje razem, słuchając wszystkich.

Marzymy o tym i dokładamy starań, aby nasza parafia, która jest formą obecności Kościoła na terytorium Wieńca i okolicznych miejscowości, stawała się jeszcze bardziej „środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji” (Evangelii Gaudium, n. 28). Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym trudnym czasie okazali wrażliwość na cierpienie innych, wspierali chorych i ich bliskich modlitwą w kościele, przy kapliczkach i w domowym zaciszu, okazywali troskę i byli z osobami samotnymi, podejmowali małe, konkretne, pozytywne działania. Dzięki Wam nasza parafia rozwija się jako przestrzeń spotkania, miłości braterskiej, doświadczenia i umocnienia wiary.

Wierzymy, że ważną pomocą na naszej wspólnej drodze może okazać się nowy projekt duszpasterski – New Pastoral. Polega on na zainicjowaniu i prowadzeniu spotkań małych grup domowych w parafii. Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, przedstawiające miedzy innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. Każdy może zostać gospodarzem małej parafialnej grupy domowej. Więcej dowiecie się w najbliższe niedziele w kościele i na stronie internetowej newpastoral.net.

Nasze marzenia odnoszą się także do naszej świątyni. Takim marzeniem niezrealizowanym od lat były witraże do kościoła. W tym roku pierwsze dwa zawisły w nowych oknach. Do końca roku powinien pojawić się kolejny witraż nad głównymi drzwiami. Chcielibyśmy dalej kontynuować to dzieło, ale będzie to możliwe dopiero po generalnym remoncie rozsypujących się schodów do kościoła. Mamy nadzieję, że już na wiosnę. W związku z tym po pięciu latach przerwy postanowiliśmy wrócić do zbiórki po domach – tradycyjnej formy gromadzenia funduszy. W grudniu wrócimy także do roznoszenia po domach poświęconych w naszym kościele opłatków na wigilijną wieczerzę. Wierzymy, że pogłębi to więź z parafią i będzie szczególną okazją do dialogu z radnymi i osobami zaangażowanymi w życie naszej wspólnoty. Wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć nas w trosce o świątynię oraz już to czynią poprzez ofiary składane w kościele czy wpłacane na konto bankowe parafii z serca dziękujemy.

Na zakończenie chcemy podzielić się z Wami radosną wiadomością. Nasza parafia jako jedna z nielicznych w kraju otrzyma relikwiarz z płytką z krwią Błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła odbędzie się 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w 68. rocznicę oddania się w niewolę Matce Bożej przez kardynała Wyszyńskiego. Wprowadzenia dokona bliski współpracownik i świadek świętości Prymasa Tysiąclecia ksiądz infułat Jan Sikorski. On też począwszy od niedzieli 5 grudnia poprowadzi w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe. Zapraszamy Was gorąco do udziału w nich i za wstawiennictwem Maryi Dziewicy i Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego prosimy Pana Boga, aby dopomógł nam wyjść z tego kryzysu lepszymi i udzielił nam siły do bycia wiernymi świadkami Jego miłosiernej miłości. Odważmy się marzyć.

Proboszcz oraz członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej