Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Dzisiejsza Ewangelia przynosi nam słowa nadziei i radości: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać”. To nie prawo moralne leży w centrum nauki Chrystusa, nie zakazy i nakazy, lecz miłość. Trwała obecność Boga w naszym życiu czyni nasze życie chrześcijańskie fascynującym i przepełnionym entuzjazmem. Jezus prosi Ojca o Ducha Świętego, który nas będzie prowadził, przypominał wszystko czego Jezus nauczał i da nam pokój. To Duch Miłości podnosi nas z nędzy i osamotnienia Kalwarii i czyni z nas świadków przesłania wielkanocnego i radości. Czy stała obecność Jezusa przemienia moje życie? Jak możemy zaprosić i przyjąć Ducha Świętego, którego posłał Ojciec?

2. Dziś na zakończenie Mszy Św. zbieramy ofiary do puszek na organizację ŚDM w naszej diecezji. Za każdy dar serca dziękujemy. Za tydzień ks. Ryszard Kokoszka, proboszcz parafii Brzezie na zakończenie Mszy Św. z upoważnienia biskupa włocławskiego będzie kwestował przed naszym kościołem na prace przy świątyni w Brzeziu. Pamiętajmy, że parafia w Brzeziu została wyodrębniona głównie z naszej parafii w 1985 roku i jej mieszkańcy mają bardzo znaczący udział w budowie naszego kościoła. Pomimo wielkich potrzeb własnych okażmy hojność i wsparcie naszej siostrzanej, dużo mniejszej niż nasza wspólnocie.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Każdego dnia po Mszy Św. o godz. 17.30 (w niedziele po sumie o godz. 11.00) będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zapraszam także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych: w Bachórce i Wieńcu-Zalesie codziennie o godz. 18.30, w Kątach, Machnaczu (kapliczka naprzeciwko szkoły w Wieńcu i kapliczka przy domu p. Czyżewskiej) i Wolicy – o godz. 19.00. Zachęcam do odnowienia tej pięknej formy zawierzenia Bogu przez Maryję siebie, swojej rodziny i miejscowości  także i w innych miejscach parafii. Podobnie jak w poprzednich latach będę starał się je wszystkie odwiedzić i zaprosić tam innych. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie krzyża i nabożeństwo majowe na Wolicy.

4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.

5. W zakrystii można nabyć książeczki do nabożeństwa majowego. Jest do odbioru także zamówione Pismo Święte i „Dzienniczek” Św. Siostry Faustyny.

6. W poniedziałek 2 maja w kościele Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Ostrowskiej we Włocławku odbędzie się spotkanie z australijskim charyzmatykiem Alanem Amesem – Msza Św. o godz. 18, po niej świadectwo gościa, adoracja i modlitwa o uzdrowienie.

7. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte o godz. 09.00 i 11.00.

8. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza w dniu 3 maja 2016 r na  Majówkę z Folklorem czyli I Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego. Na scenie plenerowej na skwerze miejskim zaprezentuje się 14 zespołów folklorystycznych z terenu Kujaw w 2 kategoriach: zespoły dziecięce i zespoły powyżej 14 roku życia. Festiwal rozpocznie się o 13.30 występem zespołu „Spod Strzechy”. Ponadto poza konkursem zaprezentuje się zespół „Dzieci Kujaw” oraz gawędziarz Antoni Łukaszewicz.

9. W środę wspominamy w liturgii Świętego Floriana – rzymskiego żołnierza i męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o strażakach i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych, aby święty Florian był ich orędownikiem i wzorem w miłości Pana Boga i bliźniego.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  okazja do spowiedziNabożeństwo majowe o godz. 17.00 (po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa) i o godz. 17.30 Msza Św. Po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (w kościele) oraz spotkanie koła Żywego Różańca (na plebanii). Odwiedziny chorych w domach w piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) od godz. 09.00 i w sobotę (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) wyjątkowo od godz. 14.00.

11. Młodzi chętni do wyjazdu na spotkanie na Polach Lednickich 4 czerwca i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu br. mogą się zgłaszać do p. Barbary Szatkowskiej.

12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

13. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in.: rozmowa z Danielą Pompei, koordynatorką ds. korytarzy humanitarnych z ramienia wspólnoty Sant’Egidio; rewolucyjność Konstytucji 3 maja; wspomnienie o. Mariana Żelazka w 10. Rocznicę śmierci.

14. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Wandę Wojciechowską, l. 95 z Machnacza, która zmarła w ubiegłą niedzielę. Pogrzeb odbył się w środę. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.