Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Jezus zmartwychwstał i żyje. Tę prawdę Kościół głosi nieprzerwanie od dnia Pięćdziesiątnicy. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym uwalnia nas od lęku i od skupienia na sobie samych, daje nam pokój i wzywa do działania. Dzisiejsza Ewangelia ostrzega nas jednak, że można także łatwo zapomnieć o tym spotkaniu i wycofać się z powierzonej nam misji. Czym próbujemy przekonać samych siebie, że Bóg nie jest najważniejszy i co jest naszą wymówką, aby o Nim nie świadczyć? Jak możemy umacniać wzajemnie naszą wiarę w Zmartwychwstanie i pełnić powierzoną nam misję głoszenia Ewangelii?

2. Dziś w całej diecezji zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W Niedzielą Palmową na kwiaty do grobu Pańskiego zebraliśmy 2208,02 zł – koszt samych róż to 1605 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Jeszcze raz w imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, abyśmy mogli pięknie przeżywać Triduum Paschalne i święta wielkanocne. W sposób szczególny składam podziękowania: na ręce p. Jolanty Lebiedzińskiej, p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk i p. Damiana Adamskiego za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, na ręce opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza p. Romana Rosińskiego oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce p. Małgorzaty i Janusza Barańskich za posługę lektorów; p. Januszowi Barańskiemu za komentarz liturgiczny, grupie p. Marka Kubiaka z Wieńca-Zalesie za posprzątanie świątyni w Wielki Piątek, strażakom z OSP w Dobrej Woli i Machnaczu za honorową wartę przy grobie Pańskim oraz udział w procesji rezurekcyjnej i pomoc w dekoracji kościoła, asyście na ręce p. Marty Szabeli, na ręce p. Romany Jankowskiej za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych dla osób starszych, chorych i potrzebujących – w sumie przygotowano i rozwieziono 42 paczki, na ręce p. Grzegorza Kulińskiego za przełożenie kostki i uporządkowanie terenu wokół kościoła.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez asystę; Msza w tym dniu będzie o godz. 09.00. W piątek Msza poza parafią. W sobotę możliwość spowiedzi od godz. 08.30, Msza w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00 – po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na indywidualną medytację i wspólny różaniec.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego – zachęcam do codziennego odmawiania Koronki. Ofiary tradycyjnie zbierane w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeznaczone są na cele charytatywne w diecezji.

6. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest dostępny zbiornik z wodą pobłogosławioną podczas Wigilii Paschalnej. Gdyby ktoś jeszcze chciałby złożyć zaproszenie na wizytę duszpasterską, która rozpocznie się w naszej parafii po przyszłej niedzieli 7 kwietnia, odpowiednie druki są wyłożone na stoliku w kruchcie. Dostępny jest tam także nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

7. W przyszły poniedziałek 8 kwietnia w godz. 09.00-14.00 w specjalnym busie na parkingu przed kościołem będą prowadzone bezpłatne badania słuchu.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy (w kancelarii parafialnej, mailem lub telefonicznie) do 15 kwietnia wraz z wpłatą pierwszej raty w wysokości 1000 zł.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Bartosz Gołębiewski, kaw., Wieniec, ul. Parkowa – Klaudia Halina Małecka, panna, Włocławek, par. Ducha Świętego