Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy (w kancelarii parafialnej, mailem lub telefonicznie) przedłużone do 15 maja wraz z wpłatą pierwszej raty w wysokości 1000 zł. Wpłaty można dokonać na subkonto naszej parafii 24 9550 0003 2400 0073 7179 0009 – KDBS I O. Włocławek.

PROGRAM PIELGRZYMKI:
I DZIEŃ – WARSZAWA – TULUZA – LOURDES
Przelot na trasie Warszawa – Tuluza /z przesiadką/. Przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie. Nocleg.

II DZIEŃ – LOURDES
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium – Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, podziemna Bazylika św. Piusa X, Kościół św. Bernadetty. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ – LOURDES
Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn Boly – miejsce narodzin Świętej, Le Cachot (Loch) – miejsce zamieszkania rodziny Soubirous w czasie pierwszych objawień, kościół parafialny. Czas na indywidualną modlitwę i kąpiel w basenach. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – PAU
Śniadanie. Wyjazd do Pau. Wjazd kolejką linową i zwiedzanie zamku Henryka IV z fortyfikacjami. Spacer bulwarem pirenejskim, czas wolny w centrum miasta. Krótki postój w Jurançon słynącym z produkcji aksamitnych win, degustacja w winnicy. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ – BETHARRAM – BARTRES
Śniadanie. Sanktuarium Maryjne w Betharram (Kaplica Matki Bożej, Kaplica św. Michała Garicoïts, Kalwaria) – gdzie Maryja uratowała od utonięcia w rzece Gave małą dziewczynę, podając jej pomocną gałąź (beth-arram znaczy piękna gałąź). Zwiedzanie kompleksu jaskiń. Krótki postój w Bartres – miejscowości związanej z życiem św. Bernadetty. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ – PIRENEJE
Śniadanie. Całodzienna wycieczka w Pireneje. Przejazd autokarem trasą widokową (70 km) do jeziora Fabreges. Wjazd kolejką linową na wysokość 2000 m n.p.m., Przejazd kolejką wąskotorową nad jezioro Artouste. Podziwianie wspaniałej górskiej panoramy. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ – BIARRITZ
Śniadanie. Przejazd do słynnego atlantyckiego kurortu Biarritz, promenada wzdłuż plaży Miramar od pałacu Hotel du Palais, dawnej letniej rezydencji koronowanych głów Europy, miejsce twórczości słynnej kreatorki Coco Chanel, Port Rybacki, Stary Port. Czas na odpoczynek i kąpiel Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Nocleg.
VIII DZIEŃ – LOURDES – TULUZA – WARSZAWA
Śniadanie. Tuluza – spacer po mieście. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Tuluza – Warszawa /z przesiadką/.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA: 1990 PLN + 720 EUR – dla grupy liczącej min. 40 osób
CENA ZAWIERA:
– przelot na trasie Warszawa – Tuluza – Warszawa /z przesiadką/
– 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe; dopłata do 1-osobowego 270 EUR)
– wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
– przejazdy autokarem wg programu
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– zestawy słuchawkowe tour quide
– opiekę pilota/przewodnika
– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy
– ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

Przy zgłoszeniu należy podać następujące dane:
• imię i nazwisko
• data i miejsce urodzenia oraz adres zameldowania z kodem pocztowym
• numer i seria dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz termin ważności dokumentu
• telefon kontaktowy