Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i czwartek po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2024
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

1. W poniedziałek 13 sierpnia na Jasną Górę wchodzi 24. Pielgrzymka Włocławska. Kończy się ona Mszą św. na Wałach o godz. 19 i Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię nasz biskup diecezjalny Wiesław Mering. W pielgrzymce idzie dwóch naszych ministrantów: Hubert Roszak i Maksymilian Stawikowski oraz diakon Michał Laskowski, którzy służą jako wolontariusze w grupie osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Pomimo trudów są pełni entuzjazmu, modlą się i ofiarują swoje pielgrzymowanie także za naszą parafię. Nie mam wątpliwości, że w przyszłym roku reprezentacja naszej wspólnoty na pielgrzymce do tronu Naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze będzie dużo liczniejsza.  
W dniu zakończenia pielgrzymki jadę na Jasną Górę przywitać naszych pielgrzymów i przywieźć ich do domu, dlatego w poniedziałek Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona rano o godz. 7.30 i wszelkie sprawy kancelaryjne proszę załatwiać bezpośrednio po jej zakończeniu.
2. We wtorek, 14 sierpnia wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbego, męczennika Miłosierdzia, urodzonego w Zduńskiej Woli, w naszej diecezji. Całym swoim życiem i na koniec również śmiercią głodową za jednego ze współwięźniów w obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau, św. Maksymilian potwierdził to, co powtarzał: „Tylko miłość jest twórcza”.
3. W środę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę: o godz. 9.00 i 11.30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i zbóż. Jest to także dzień uroczystości patronalnej Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na jej utrzymanie i dalszą renowację. Z tej okazji Biskup Włocławski Wiesław Mering wystosował do wszystkich diecezjan specjalną odezwę.
4. W piątek 17 sierpnia wspominamy w liturgii św. Jacka. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.
5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii mieszkańcom Wolicy. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowsze wydanie „Przewodnika Katolickiego”, miesięcznika rodzin katolickich „Nasza Arka” oraz podwójny sierpniowy numer „Naszej Drogi” – dwutygodnika młodzieży katolickiej. Wśród artykułów z aktualnego numeru „Przewodnika Katolickiego” na szczególną uwagę zasługuje prezentacja osoby arcybiskupa Antoniego Baraniaka ukazująca jak nieugięta postawa biskupa wobec komunistycznych prześladowań wpłynęła na dzieje Kościoła w Polsce, Europie i świecie oraz tekst ks. Antoniego Ponińskiego, który służył w minioną niedzielę posługą w konfesjonale w naszym kościele podczas uroczystości odpustowych, o początkach represji, zamykania ust Kościołowi i schizofrenii sumień na naszym terenie; schizofrenii sumień, która jak pisze autor „i dziś każe niektórym dopatrywać się działań politycznych i antydemokratycznych w nawet najbardziej oczywistych ocenach moralnych głoszonych z ambony”.