Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna wyłącznie w czwartek po Mszy o godz. 18.00.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, bardziej znanej jako bazylika św. Jana na Lateranie – katedry papieża i Matki i Głowy wszystkich kościołów świata. Jest ona symbolem jedności i powszechności całego Kościoła, którego fundamentem jest Jezus Chrystus, a opoką – Piotr. Co oznacza dla mnie moja przynależność do Kościoła i w jaki sposób czuję się zjednoczony z innymi wierzącymi, a także z Biskupem Rzymu i innymi pasterzami Kościoła?

2. „Ocalmy chrześcijan w Syrii” – to hasło przeżywanego dziś VI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Szacuje się, że co roku 105 tys. chrześcijan zabijanych jest na świecie za wiarę. Oznacza to, że co pięć minut na świecie ginie jeden chrześcijanin. W Syrii sytuacja chrześcijan jest szczególnie dramatyczna. Za wszystkie ofiary składane dziś do puszek na pomoc naszym braciom cierpiącym za wiarę serdeczne „Bóg zapłać!”.

3. W nawiązaniu do czytanego dziś listu Episkopatu Polski o przygotowaniach do ŚDM Kraków 2016, taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na pokrycie kosztów przygotowań tego spotkania. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

4. We wtorek 11 listopada Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie i tych, którzy dla niej i dla nas poświęcili swoje życie.

5. Zbiórka ministrantów wyjątkowo w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.

6. W środę o godz. 17.30 Msza św. w intencji osób zaangażowanych czynnie w sprawy wspólnoty parafialnej oraz za wszystkich wspierających ją poprzez ofiary duchowe i materialne. Po Mszy św. zebranie Rady Parafialnej.

7. W sobotę o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu Msza św. za zmarłych kapłanów, koncelebrowana przez wszystkich księży naszego dekanatu.

8. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Akcja Katolicka w wydanym specjalnie oświadczeniu apeluje o wzięcie w nich udziału. Czytamy w nim: „Nie wypaczajmy idei demokracji bezwolnie zezwalając, żeby władza w naszych gminach, miastach, była sprawowana przez ludzi, którzy nie szanują innych ludzi, nawet tych, co na nich głosowali. Bądźmy roztropni, wybierajmy osoby, które znamy z ich życiowych postaw, działalności na niwie społecznej, rekomendujących się dobrym wykształceniem, doświadczeniem, oraz, co przecież nie jest dla nas bez znaczenia – gwarantujących poszanowanie fundamentalnego systemu wartości, na jakich zawsze opierała się nasza cywilizacja. Niech to będą ludzie moralni, chroniący życie i stawiający na zdrową, naturalną rodzinę. Nie mogą to być osoby gwałcące nasze obyczaje, demoralizujące młode pokolenie, szargające wartości narodowe. Wybierzmy tak, abyśmy się później nie wstydzili swych wyborów. A przede wszystkim, idźmy do wyborów, by po raz kolejny nie sprawdziła się zasada: nieobecni nie mają racji. Mamy ogromne możliwości, zwłaszcza wtedy, gdy potrafimy wspólnie podejmować mądre decyzje”.

9. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. o tym, dlaczego tradycyjne symbole narodowe są wypierane z życia publicznego?