Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Maj 2021
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1. W środę zakończyliśmy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Naszą pełną wdzięczności modlitwą obejmujemy naszego rekolekcjonistę o. Damiana Koseckiego CCG, spowiedników oraz wszystkie osoby, które pomagały w przygotowaniu i przebiegu rekolekcyjnego skupienia, w sposób szczególny starszych i chorych, którzy nie mogąc osobiście wziąć w nim udziału, ofiarowali swoje modlitwy i cierpienia w tej intencji. Dziękuję serdecznie także tym, którzy zatroszczyli się o przygotowanie plebanii  i o posiłki dla naszego Gościa i księży, za ciasto i produkty do kuchni. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji na terenie szkoły, a w sposób szczególny obu naszym paniom katechetkom za ich osobiste zaangażowanie oraz Księdzu Diakonowi, Pani Organistce i Panu Kościelnemu.
Na zakończenie rekolekcji do Komunii Świętej przystąpiło 423 osób, o 43 więcej niż rok temu i o ponad 150 osób więcej niż na zakończenie rekolekcji adwentowych. Do sakramentu chorych przystąpiły 83 osoby. Bardzo ważne i mam nadzieję, że owocne były spotkania z Radą Parafialną i z Kołem Żywego Różańca. Zatroszczmy się o to ziarno Słowa posiane w naszych sercach i w naszej wspólnocie, aby mogło wydać obfite owoce.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na pierwsze spotkanie biblijne poświęcone wspólnotowej, modlitewnej i otwartej na nawrócenie lekturze Ewangelii św. Łukasza.
Będziemy czytać Ewangelię we wspólnocie, bo taka jest natura Kościoła i Ewangelia powstała we wspólnocie i dla wspólnoty. Wymaga to jednak otwartości i prostoty: akceptacji innych i hojnego ofiarowania siebie. Chodzić nam będzie także o lekturę w postawie wiary i w klimacie modlitwy. Ewangelie powstały, aby umocnić wiarę wspólnot chrześcijańskich. Niezbędna do tego jest jednak otwartość na Boga i wiara w Jego zdolność mówienia do nas poprzez Słowo i wydarzenia naszego życia. Ponadto, taki rodzaj lektury zakłada gotowość do nawrócenia. Jeśli spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem poprzez Jego Słowo nie zmieni naszego życia, jeśli nie pozwolimy, aby ono domagało się od nas odpowiedzi i przemieniało nas, wówczas nasze zbliżenie do Ewangelii będzie bezużyteczne. Doświadczenie Jezusa i pierwszych chrześcijan odzwierciedlone w Ewangelii będzie kwestionować nasze życie i zmieniać je krok po kroku. Serdecznie zapraszamy młodych jak i zaawansowanych w latach, mających wolny czas jak i zapracowanych i zabieganych, gorliwych i pobożnych jak i zbuntowanych i zdystansowanych, poszukujących i dynamicznych jak i zrezygnowanych i zobojętniałych. Wszyscy jesteśmy zbyt młodzi lub zbyt starzy, zbyt zajęci i doświadczeni życiem, aby się nie modlić i nie karmić Słowem Bożym.

3. Trwa nowa edycja kursu Alpha w naszej parafii. Zapraszamy wraz z całą ekipą zaangażowaną w kurs w czwartek o godz. 19.00 do domu parafialnego-plebanii.

5. Zbiórka ministrantów w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 16.30, a po Mszy św. pierwszy trening piłkarski w sali sportowej gimnazjum w Wieńcu. Rodziców młodszych ministrantów i ministrantek prosimy o odebrani ich dzieci sprzed szkoły o godz. 19.00.

6. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła rodziców i chrzestnych dzieci, które będą chrzczone w najbliższym czasie na konferencję przygotowującą do przeżycia tego sakramentu.

7. Przyszła niedziele to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki remontowo-inwestycyjnej w naszym kościele.

8. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. W zakrystii są jeszcze do odebrania niektóre z przygotowanych list.

9. W czasie rekolekcji zostały rozprowadzone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Drobne datki zbierane przez młodzież i dzieci odmawiające sobie słodyczy i innych prostych przyjemności przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. W akcję mogą włączać się także dorośli i całe rodziny. Gdyby ktoś jeszcze chciał, może otrzymać taką skarbonkę w zakrystii. Skarbonki wraz z zebraną jałmużną przyniesiemy do kościoła w Wielki Czwartek.

Akcję można również wspomóc wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 kosz 2,46 z VAT lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem Jałmużna Wielkopostna – www.caritas.pl/chce-pomoc.

10. W „Przewodniku Katolickim” dziś podsumowanie dwóch lat pontyfikatu papieża Franciszka.

11. . W minionym tygodniu odszedł do wieczności mój tata Stanisław Dorsz.  Pogrzeb będzie miał miejsce we wtorek 10 marca: Msza św. w kościele św. Jana we Włocławku o godz. 13.30 i złożenie ciała do grobowca rodzinnego na Cmentarzu Komunalnym o godz. 14.30. Polećmy go  miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”