Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Liturgia słowa naszej dzisiejszej uroczystości odpustowej Przemienienia Pańskiego przenosi nas na Tabor, na Górę Przemienienia, abyśmy doświadczyli i oddali chwałę Bogu, usłyszeli Jego słowo i przemienieni powrócili do naszej codzienności, aby w niej pełnić misję uczniów Jezusa. Jezus, jak przypomniał nam o tym w trakcie czuwania na Campus Misericordiae papież Franciszek, nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem i dać się wyprowadzić na Górę Przemienienia potrzeba odwagi i decyzji porzucenia kanapy, która symbolizuje złudną wizję szczęścia. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ojcu Maciejowi Ziębcowi CSsR – Misjonarzowi Miłosierdzia. Ojciec Maciej wraz z ojcem Jackiem Dublem CSsR od 11 do 25 września będą prowadzić misje w naszej parafii. Ponawiam prośbę o modlitwę w tej intencji – przy wyjściu z kościoła można otrzymać tekst modlitwy, którą wspólnie odmawiamy od chwili rozpoczęcia przygotowań do tego wielkiego wydarzenia, które jak wierzymy może stać się dla nas wyjątkowym doświadczeniem Miłosierdzia Ojca i odkrycia wartości bycia Kościołem – rodziną dzieci Bożych.  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: księżom gościom, spowiednikom, współbraciom z dekanatu, księdzu Jakubowi, naszemu klerykowi Hubertowi, osobom, które tak licznie odpowiedziały na apel o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, autorkom okolicznościowej dekoracji – p. Halinie Makowskiej i p. Bogumile Młynarczyk, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce, pani i panu kościelnemu oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Dziękuję także właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie obiadu dla księży.

2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. We wtorek 2 sierpnia nasza parafianka, p. Aniela Żernicka z Wolicy ukończyła 105 lat. Wczoraj w jej domu wraz z jej najbliższymi sprawowałem Mszę Świętą dziękczynną za jej życie i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla niej i jej rodziny. Jubilatce składamy w imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą. Jest to też szczególna okazja dla nas, aby podziękować Panu Bogu za ten drogocenny dar, jakim jest obecność w naszych rodzinach i wspólnocie osób starszych.

4. We wtorek 9 sierpnia przypada 25. rocznica męczeńskiej śmierci polskich franciszkanów Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Zachęcam do naśladowania papieża Franciszka i modlitwy za  ich wstawiennictwem  o dar pokoju i oddalenie od nas plagi terroryzmu.

5. Bardzo dziękuję za ofiary, które zostały złożone w tym tygodniu na konserwację i renowację zabytkowych konfesjonałów oraz na ławki boczne i do prezbiterium w kościele. Od jutra w kruchcie będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać elementy wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin potrzebujących w parafii. Za wszystkie dary serca serdeczne Bóg zapłać!

6. Od dziś nasz tygodnik diecezjalny „Ład Boży” ukazuje się jako dodatek do ogólnopolskiego czasopisma „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać m.in. wywiad z naszym biskupem Wiesławem Meringiem.