Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Gwałtowna reakcja Jezusa na przekształcenie świątyni w targowisko i jej oczyszczenie dowodzi Jego władzy nad miejscem świętym i ukazuje Go jako Mesjasza. Teraz to On staje się uprzywilejowanym miejscem zamieszkiwania Boga wśród Jego ludu. Każdy z nas, ochrzczonych przez swój związek z Chrystusem i przynależność do Jego Mistycznego Ciała – Kościoła jest prawdziwą świątynią, domem Ojca w świecie. Przestaje on być jednak miejscem spotkania z Ojcem, kiedy nasze życie zamienia się w targowisko, na którym oddajemy kult pieniądzowi i innym idolom. Nie da się zrozumieć niczego z miłości, czułości i przyjęcia Boga, kiedy żyje się szukając jedynie dobrobytu i buduje relacje z innymi na oczekiwaniu własnych korzyści. Potrzebujemy oczyszczenia świątyni naszego serca przez Jezusa. W ten sposób przyczyniamy się do tego, że cały świat staje się czystą świątynią Boga.
Jakim idolom oddaje kult nasz współczesny świat? Jak możemy umocnić naszą jedność z Jezusem w Jego kulcie oddawanym prawdziwemu Bogu?

2. W dzisiejszą niedzielę 7 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Wojciech Ignasiak – kierownik Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i otaczamy modlitwą. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na parafialnej stronie na facebooku.

3. Tydzień temu do puszek zebraliśmy na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” działającego przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji 345,60 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Do puszki na kracie w wejściu do kościoła można składać jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej wspólnoty. Jednocześnie rozpoczynamy zbiórkę produktów do paczek w sklepie naprzeciwko kościoła. Koordynatorką akcji jest p. Romana Jankowska.

5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.45 dla młodzieży i dorosłych.

6. Ojciec Święty Franciszek odbywa niezwykle ważną pielgrzymkę do Iraku, a w sobotę przypadnie 8. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do niego i Kościoła.

7. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Daromiły Pietrzak z Bachórki.

8. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zachęcam do zabrania i lektury. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Dariusz Agacki i śp. Ryszard Pałczyński z Wolicy. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…