Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś w całej Polsce w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, pod opieką Caritas Polska, odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii. Ponad 2,1 mln Syryjczyków uciekło z kraju w poszukiwaniu schronienia w Libanie, Jordanii, Turcji, Iraku i Egipcie. Od rozpoczęcia wojny domowej w Syrii największe natężenie napływu uchodźców przypada na rok 2013. Ponad milion Syryjczyków zostało zarejestrowanych jako uchodźcy od początku bieżącego roku.75 proc. uchodźców stanowią kobiety i dzieci. Przeważająca większość Syryjczyków jest bezpośrednio uzależniona od pomocy humanitarnej. Często jedynym dobytkiem przekraczających granicę uchodźców są ubrania, w których uciekli z Syrii. W wojnie domowej w Syrii zginęło do tej pory około 100 tys. ludzi. UNHCR prognozuje, że do końca roku liczba uchodźców z Syrii może sięgnąć nawet 3,5 mln. Za wszystkie ofiary i modlitwę za naszych cierpiących braci serdeczne „Bóg zapłać!”.

2. Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. Jarosława Gąsiorka, księdza naszej diecezji pracującego od 2000 r. na Ukrainie.

3. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele odprawiane jest ono w dni powszednie o godz. 17.00 przed Mszą Świętą. Dzieci w sposób szczególny zapraszam do udziału w tym nabożeństwie we wtorki i czwartki, a młodzież w środy i piątki.

4. Do ubiegłego roku pierwszy tydzień października był obchodzony w Kościele w Polsce jako Tydzień Miłosierdzia. Od tego roku został on przeniesiony na Niedzielę Bożego Miłosierdzia i następujące po niej dni. Nawiązując jednak do dawnego terminu chcemy przedstawić działalność naszego Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum w Wieńcu działającego pod opieką p. Jolanty Wilczyńskiej. Młodzież z Koła Caritas przygotuje liturgię w przyszłą niedzielę, w trakcie ogłoszeń zapozna nas ze swoją działalnością, którą wspieramy zbierając na ten cel ofiary na zakończenie Mszy Świętych w niedziele, w które nie ma zbiórki na inny cel Kościoła Powszechnego lub w Polsce i przeprowadzi kwestę na rzecz Funduszu Dzieła Nowego Tysiąclecia.  Od jutra przed kratą w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, w którym będzie można zostawić niepsujące się produkty żywnościowe dla osób potrzebujących z naszej parafii. Można także ofiarować używaną, ale w dobrym stanie odzież.

5. Za tydzień będziemy obchodzili XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. W całej Polsce tego dnia będą zbierane ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przed Dniem Papieskim biskupi polscy w specjalnym liście przypominają zasady prawdziwego dialogu, które ukazywał całym swoim pontyfikatem Jan Paweł II.

6. Próby scholi w domu parafialnym-plebanii w środy po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00 a zbiórki ministrantów oraz kandydatów na ministrantów i lektorów, chłopców i dziewcząt, w piątki o godz. 16.15.

7. W najbliższy piątek zapraszam na różaniec i Mszę Świętą w ich intencji młodych, którzy przyjęli we wrześniu sakrament bierzmowania, a po modlitwie na spotkanie w domu parafialnym-plebanii.

8. Bardzo gorąco zachęcam do zgłaszania się osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu w naszej parafii kursu Alfa. Dla nich w sobotę 12 października zostanie przeprowadzone przez ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia szkolenie służące wdrażaniu tego kursu w parafii. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 09.00, zakończenie ok. godz. 18.30.

9. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” m.in. artykuł o sile modlitwy różańcowej. Do Przewodnika dołączony jest tłumaczenie pełnego tekstu wywiadu z papieżem Franciszkiem.  Do nabycia są też kalendarze na rok 2014: Kalendarz Rolników, kalendarze ścienne i kieszonkowe.

10. Dziękujemy za przystrojenie kościoła kwiatami wczorajszym nowożeńcom: Katarzynie i Kamilowi Kownackim.