w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

maj 2022
« kw.

1. Dzisiejsze czytania to Dobra Nowina o tym, że jesteśmy na drodze zbawienia i że „wzywając imienia Pańskiego”, podejmując decyzję wiary, zaufania Bogu, możemy przezwyciężyć pokusy podsuwane nam przez Złego. Pokusa – próba wiary stanowi okazję do podjęcia decyzji: kogo wybieram, komu ufam, komu powierzam swoje życie? Jakie są moje pustynie i z jakimi pokusami przychodzi mi się zmierzyć? Jak wiara – Duch Święty i Słowo Boże pomaga mi opierać się pokusom?

2. Nabożeństwa pasyjne: w piątek o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci i o godz. 18.30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale w niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 09.00. Rekolekcje wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać od soboty 19 marca do wtorku 22 marca. Poprowadzi je o. Maciej Ziębiec CSsR – redemptorysta, kapelan szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie.

3. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 i półgodzinna adoracja w ciszy.

4. W czwartek nie będzie spotkania grupy biblijnej.

5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.

7. Na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy w minioną niedzielę zebraliśmy 1754,20 zł, a w Środę Popielcową 1858,50 zł czyli łącznie 3612,70 zł. Ponadto kilka osób złożyło imienne ofiary na pomoc dla parafian ks. Jarosława Gąsiorka w Kalinówce k. Winnicy. Na jego konto przelaliśmy 1000 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

8. Bardzo dziękuję grupie p. Damiana Adamskiego w Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

9. Ks. Michał Laskowski, wikariusz z Osięcin zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę i nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu. Wyjazd w piątek 25 marca o godz. 15.00 (jeśli będą chętni z naszej parafii to autobus pojedzie przez Wieniec), powrót wcześnie rano w sobotę 26 marca (wyjazd z Częstochowy o godz. 04.15). W programie Apel Jasnogórski, różaniec, konferencja i Msza św. o północy. Koszt 80 zł.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie + Tadeusza Domańskiego z Żabieńca (pochodził z Bachórki) i + Lecha Kalinowskiego z Wieńca-Zalesie, członka Parafialnej Rady Duszpasterskiej i nadzwyczajnego szafarza Eucharystii. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.