Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Dzisiejsza piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej, ukazującego ją jako drogę prowadzącą do Zmartwychwstania. Zgodnie z sięgającym średniowiecza zwyczajem, w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Przyzwyczailiśmy się do nich i dopiero, gdy się je zasłoni, spostrzegamy brak tego znaku naszej wiary i zbawienia. Kościół pragnie w ten sposób przypomnieć, że święta wielkanocne już są blisko i trzeba za Chrystusem nieść krzyż własnego życia. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie Męki Pańskiej. Zachęcam do sięgnięcia po Ewangelie i do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w najbliższy piątek o godz. 17.00, a w następnym tygodniu, w Wielką Środę o godz. 19.00 z kościoła do kaplicy na cmentarzu.

2. Dziękuję Ks. Dr. Michałowi Sadowskiemu, prefektowi WSD we Włocławku za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Ksiądz Michał będzie z nami także za tydzień w Niedzielę Palmową, dzięki czemu będzie możliwe skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy Św. o godz. 09.00 i pół godziny przed sumą, od godz. 11.00.

3. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Będą one przeznaczone na okolicznościowy wystrój świątyni oraz na odnowienie jej zabytkowego wyposażenia. W zakrystii są jeszcze do odebrania niektóre z przygotowanych list. Osobom zbierającym oraz wszystkim ofiarodawcom już teraz z serca dziękuję.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień – będziemy święcili palmy oraz czytali opis Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami przed poranną Mszą Św. – zbieramy się o godz. 08.30 przy kaplicy na cmentarzu i tak jak w ubiegłym roku odczytamy Ewangelię o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, poświęcimy gałązki palmowe i wyruszymy do kościoła, towarzysząc Jezusowi jadącemu na kucyku-osiołku.

5. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Bydgoszczy – w przyszłą niedzielę 13 kwietnia o godz. 16.00 z parkingu przed kościołem. Organizatorzy proszą o zabranie świec. Przed Misterium będziemy zwiedzać Dom Jubileuszowy Jana Pawła II – wielkie dzieło ks. Krzysztofa Buchholza, naszego adwentowego rekolekcjonisty i Fundacji „Wiatrak”.

6. Generalne sprzątanie kościoła odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 12 kwietnia o godz. 09.00. Proszę osoby chętne do zgłaszania swojego udziału do Pana Kościelnego.

7. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.00.

8. W kościele do kosza przed kratą oraz do oznaczonych kartonów w sklepach w Wieńcu można składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla najuboższych z naszej parafii. Zbiórką i przygotowaniem paczek zajmuje się p. Jolanta Wilczyńska i Szkolne Koło Caritas  z Gimnazjum w Wieńcu.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas przygotowane na pamiątkę kanonizacji Jana Pawła II w cenie 15 zł.

10. Centrum Kultury „Browar B.” oraz Parafia Katedralna we Włocławku zapraszają dziś o godz. 16.00 do Katedry Włocławskiej na koncert pasyjny: „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego. Wstęp jest bezpłatny.

11. Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – ul. Łęgska 26, zaprasza rodziców i uczniów na drzwi otwarte. Odbędą się one w środę 9 kwietnia w godzinach od 15.00 do 17.30.

12. Wyjazd wakacyjny w Bieszczady i na Słowację – 3 – 8 lipca.

13. Polecamy lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m.in. „Między prawdą a kłamstwami” – o faktach, propagandowych wrzutkach, półprawdach i kłamstwach w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej; ponadto o sytuacji Kościoła na Krymie i o tym co trapi papieża Franciszka.