Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek, czwartek i piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam okazać swoje miłosierdzie i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie. Trzeba nam jednak zwrócić wzrok ku swojemu wnętrzu i zamiast szukać zła poza sobą, zmierzyć się z tym co w nas. Lęk przed uznaniem własnej słabości i chęć obrony za wszelką cenę iluzji naszej bezgrzeszności pchają nas niejednokrotnie do chwycenia za kamień. Tym, co powoduje tragedie jest zawsze pierwszy kamień: podejrzenia, plotki… Potem nadciąga grad. Czy potrafię jako pierwszy odejść od miejsc, gdzie w ten sposób kogoś się kamienuje, zwłaszcza za jego plecami? Jak miłość Boga uwolniła Cię z niewoli grzechu?

2. W czwartek wystawienie i adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Spotkanie biblijne na plebanii po Mszy o godz. 18.00.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Przez cały piątek krata w kruchcie kościoła jest otwarta, aby umożliwić indywidualne odprawienie nabożeństwa.

4. Spotkanie młodych przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 11.00.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze Św. o godz. 09.00 i suma o godz. 12.00. Msza Święta o godz. 12.00 rozpocznie się przed kaplicą na cmentarzu, gdzie wysłuchamy Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, pobłogosławimy palmy i wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła.

6. Na zakończenie liturgii w Niedzielę Palmową będziemy zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Ofiary można także wpłacać na konto parafii lub złożyć do puszki na kracie w kruchcie. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dwa tygodnie temu na misje – zebraliśmy 800,50 zł oraz tydzień temu na pomoc dla sióstr benedyktynek z Sierpca. Siostry zebrały 3600 zł. List z podziękowaniem wywieszony jest w gablocie.

7. W kruchcie wyłożone są formularze zaproszeń na wizytę duszpasterską-kolędę, która odbędzie się w okresie wielkanocnym. Można je także pobrać ze strony internetowej parafii. Prośba o wypełnienie zaproszeń nie dotyczy mieszkańców tych części parafii, w których mieszkańcy sami w porozumieniu z proboszczem organizują odwiedziny duszpasterskie (Bachórka – Kryńsk, Gustorzyn, Jaranówek I i II, „stary” Machnacz, Polówka, Słone, Wolica i tzw. Wieniec-Zalesie „nad rzeką” – ulice Zdrojowa, Czapla, Łabędzia i Słowicza). Wypełnione druki można przekazywać do Wielkanocy. Terminarz odwiedzin duszpasterskich według zaproponowanego harmonogramu będzie podawany co niedziela w ogłoszeniach duszpasterskich w kościele oraz dostępny na stronie internetowej parafii.

8. W zakrystii są do nabycia czekoladowe baranki na stół wielkanocny Caritas (cena 10 zł) oraz nowy numer tygodnika „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”.

9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca.

10. Zachęcam do zapoznania się z wystawą „Karol Wojtyła – inspiracje”, udostępnioną na ogrodzeniu kościoła. Wystawę w formule „ready to print” przygotował zespół Centrum Myśli Jana Pawła II, a banery z jej planszami wydrukowali nasi parafianie z drukarni Czarny Eskimos. Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w powieszenie plansz i uporządkowanie chodnika przed ogrodzeniem świątyni. Wystawa zbudowana jest wokół fundamentalnych pytań, które stawiają sobie młodzi ludzie, a które bliskie były też Janowi Pawłowi II. Autorzy przedstawiają go jako człowieka, który poszukiwał odpowiedzi, miał swoje dylematy, dzielił się doświadczeniami. Na 20 planszach wystawy znajdują się tytuły w formie pytań, cytaty z wypowiedzi Karola Wojtyły/Jana Pawła II podpisane źródłowo oraz krótkie narracje będące próbą parafrazy wypowiedzi i poglądów Karola Wojtyły/Jana Pawła II, oddania w maksymalnie syntetycznej formie często trudnych, naukowych tekstów. Elementem każdej planszy jest także QR kod, który przekieruje odbiorcę na stronę portalu JP2online.pl, gdzie – na własnym telefonie – może usłyszeć z ust lektora rozwinięcie kolejnych tematów wystawy.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Jacek Marek Kowalewski, kaw., par. Lubomin – Zofia Walczak, panna, Polówka

Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie + Jarosława Woźniaka z Wieńca. Wypraszajmy mu łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…