Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu uczestniczymy razem z najbliższymi uczniami w tajemnicy Przemienienia Pańskiego. To misterium światła i nadziei. Chrystus na Górze Tabor zaprasza nas do wejścia w świetlisty obłok i pozwolenia, aby kontemplacja oblicza Bożego przemieniła nas. Naśladowanie Jezusa w Jego zaparciu się siebie prowadzi nas do Boga. Pełnienie Jego woli przemienia cierpienia w życie. Jak miłość do innych przemieniła twoje poświęcenia w radość? Jak możemy uczyć młodych, że prawdziwa miłość pociąga za sobą umieranie dla siebie?

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Dzień ten jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1 743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie.
W 2022 roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przeznaczyło 138 659 euro na realizację 124 projektów pomocowych zgłoszonych przez polskie misjonarki i misjonarzy. Dofinansowano 61 projektów ewangelizacyjnych i budowlanych; 27 edukacyjnych; 19 charytatywnych i 16 medycznych. Za wszystkie ofiary składane do puszek na ten cel serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl

3. Zachęcam do praktyki jałmużny wielkopostnej. Można to uczynić m.in. poprzez włączenie się do akcji przygotowania paczek świątecznych dla osób i rodzin potrzebujących w naszej parafii. Produkty można składać w sklepie naprzeciwko kościoła. Akcję koordynuje p. Romana Jankowska tel. 607 523 309.

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dzieci i i młodzież – godz. 16.00, dorośli – o godz. 17.30; Gorzkie Żale – niedziela na zakończenie Mszy o godz. 09.00.

5. Już za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je s. Aniela Czapczyk ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 09.00 i 12.00 oraz Msza Święta z wigilii w sobotę o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy o godz. 09.00 Gorzkie Żale, a po Mszy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej – zapraszamy także rodziców dzieci z klasy I i II. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy do nauki i wspólnej modlitwy śpiewem Akatystu do Ducha Świętego. Po tej modlitwie spotkanie obu Rad Parafialnych z naszą rekolekcjonistką na plebanii. Od poniedziałku do środy Msze o godz. 12.00 i 18.00. Dzień spowiedzi w środę 15 marca. Szczegółowy program rekolekcji będzie dostępny w gablocie w kruchcie i na stronie parafialnej.

6. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Doroty Rosińskiej z Wieńca.

7. Na stoliku w kruchcie wyłożone są formularze zaproszenia księdza na wizytę duszpasterską – kolędę, która odbędzie się w Okresie Wielkanocnym. Bardzo dziękuję za ich druk p. Ryszardowi Kisielewskiemu. Zaproszenia można także pobrać w wersji elektronicznej z parafialnej strony internetowej: www.parafiawieniec.pl. Wypełnione druki można przekazywać do Wielkanocy osobiście w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy Świętej, poprzez wrzucenie do skrzynki pocztowej przy wejściu na plebanię lub w wersji cyfrowej pocztą elektroniczną na adres parafiawieniec@gmail.com
Prośba o wypełnienie i dostarczenie zaproszeń związana jest z chęcią dostosowania terminu odwiedzin, tak aby najlepiej odpowiadał on gospodarzom (przedpołudnie – popołudnie/wieczór), a także o uniknięcie sytuacji, w której ktoś nie życzy sobie odwiedzin proboszcza, błogosławieństwa i modlitwy w intencji rodziny, a taką wizytę traktuje jako zakłócanie spokoju. Nie dotyczy ona tych części parafii, w których sami mieszkańcy, tak jak było to w przeszłości niemal wszędzie, organizują odwiedziny księdza i błogosławieństwo domów. Odnosi się to do Bachórki (Kryńsk), Gustorzyna, Jaranówka I i II, „starego” Machnacza, Polówki, Wolicy i części Wieńca-Zalesie – tzw. Wieniec-Zalesie „nad rzeką” (ulice Zdrojowa, Czapla, Łabędzia i Słowicza). Dziękuję sołtysom i radnym parafialnym z tamtych części parafii za przyjęcie na siebie tej odpowiedzialności i ważną pomoc dla proboszcza i swoich sąsiadów. Gdyby ta tradycyjna forma była możliwa jeszcze w innych częściach parafii to taka możliwość pozostaje oczywiście nadal dostępna, proszę tylko o zgłoszenie.

8. Msze Święte w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 19.00, we wtorek o godz. 09.00, a w pozostałe dni o 18.00. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.00 spotkanie biblijne. Kancelaria parafialna czynna od środy do piątku w godz. 18.30-19.00.