Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Liturgia dzisiejszej I Niedzieli Wielkiego Postu przenosi nas na pustynię – miejsce, z którego przemawia Bóg. Grzech wszedł na świat poprzez nieposłuszeństwo Adama i Ewy. Jak podkreśla jednak św. Paweł: „jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi” (Rz 5,19). Jezus zwyciężył ponieważ mocno trzymał się Słowa Bożego i Ojca. Jak możemy umocnić naszych młodych, aby szukali bardziej Boga niż światowych fascynacji? Co mogę uczynić, aby ofiarować Słowo Boże jako dar dla innych?

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Adam Bajorski MSF – ewangelizator, duszpasterz rodzin i były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Program wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii.

3. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele celebrujemy Drogę Krzyżową – o godz. 16.45 – dzieci i o godz. 17.30 – dorośli i młodzież, a w niedziele o godz. 16.30 Gorzkie Żale. W poniedziałki jak zwykle wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy od godz. 18 do godz. 19.00, a po niej wszystkich pragnących pogłębić rozumienie i podzielić się owocami medytacji niedzielnej liturgii Słowa zapraszam na spotkanie biblijne na plebanię. W zakrystii można jeszcze otrzymać Zdrapkę Wielkopostną – kalendarz wielkopostny pomagający w osobistym przeżyciu tego ważnego czasu pomimo natłoku codziennych spraw.

4. Pamiętajmy także o osobistej modlitwie, jałmużnie i poście. Niebawem w kruchcie powinien pojawić się kosz, do którego będzie można składać produkty żywnościowe o długim terminie ważności i środki czystości przeznaczone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii, a do puszki na kracie w kruchcie będzie można składać ofiary pieniężne na ten cel. W piątek jedna rodzina naszej parafii została poszkodowana na skutek pożaru domu – jesteśmy w kontakcie z panią sołtys Wieńca i gotowi do włączenia się do pomocy.

5. W związku z rezygnacją z jakichkolwiek zbiórek po domach tradycyjna zbiórka na kwiaty do grobu Pańskiego odbędzie się w Niedzielę Palmową na zakończenie Mszy św. Można także składać indywidualnie ofiary na ten cel: osobiście, w kopercie na tacę czy też jeśli mieszkańcy jakiejś wioski będą chcieli pozostać przy dawnej formie zbiórki nie zabraniam tego, ale zawsze będą to członkowie Rady Parafialnej z danej części parafii a nie inne osoby. Ponownie ostrzegam przed oszustami, którzy mogą próbować podszywać się pod kontakty z parafią czy proboszczem i wyłudzać pieniądze, zwłaszcza od osób starszych – w takich przypadkach proszę o natychmiastowe zawiadomienie policji.

6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety i matki.

7. W czwartek o godz. 19.00 trzecie spotkanie kursu Alpha – ostatnie kiedy można jeszcze dołączyć do grona uczestników. Polecajmy to przedsięwzięcie, wszystkich uczestników i osoby zaangażowane w nie w naszych modlitwach.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w trzecią niedzielę lutego na tacę inwestycyjną. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.