Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. W liturgii Słowa trzeciej niedzieli wielkanocnej – przeżywanej w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna – słuchamy o misji, która jest naszym najważniejszym zadaniem i wyrazem naszej miłości. Jako członkowie Kościoła wszyscy jesteśmy rybakami, współpracownikami Boga w Jego wielkim marzeniu o przyciągnięciu do siebie nowego ludu zdolnego głosić radość Miłości, która zwyciężyła śmierć. Poprzez swojego Ducha sam zmartwychwstały Jezus współdziała ze swoimi apostołami – „rybakami ludzi”. Gdybym utożsamił się z jednym z bezimiennych uczniów na brzegu Jeziora Galilejskiego, to jaka byłaby moja reakcja i odpowiedź na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem? W jaki konkretny sposób odpowiadam Jezusowi na Jego pytanie kierowane do mnie – ‘czy mnie miłujesz?’ i wezwanie – ‘pójdź za mną’? Gdzie szukam umocnienia w obliczu trudności i niepowodzeń i gdzie znajduję moc do ich przezwyciężenia?

2. Dziś zbieramy do puszek ofiary na pomoc ofiarom zamachów bombowych na Sri Lance.

3. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do regularnej modlitewnej lektury Pisma Świętego, do tworzenia w parafiach kręgów biblijnych, do życia Słowem Bożym w codzienności. Życie osób, które regularnie czytają Pismo Święte zakorzenia się w relacji z Jezusem Chrystusem.

4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w poniedziałek o godz. 07.30.

5. Przesunięte o tydzień odwiedziny starszych i chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Kąty) i w sobotę od godz. 10.30 (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

6. Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie na zakończenie Mszy św., a w niedziele i uroczystości na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcam do wspólne modlitwy i śpiewu Litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurkach w pobliżu naszych domów. Na wspólną modlitwę gromadzimy się o godz. 18.00 przy kapliczce św. Józefa w Wieńcu-Zalesie, o godz. 18.30 przy kapliczkach w Bachórce i Gustorzynie, o godz. 19.00 w Kątach, Machnaczu (przy domu p. Czyżewskiej i naprzeciwko szkoły w Wieńcu), Wieńcu-Zalesie (przy szosie), Wolicy. W tym tygodniu majowe z proboszczem przy kapliczkach w środę o godz. 19.00 w Machnaczu i w czwartek w Bachórce o godz. 19.00.

7. W tym tygodniu nie ma spotkania grupy biblijnej.

8. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” wyłożony jest na stoliku w kruchcie. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.