Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Wy jesteście solą dla ziemi… Wy jesteście światłem świata”. Te słowa skierowane przez Jezusa do Jego uczniów są dla nas wszystkich zaproszeniem i wyzwaniem. Jak możemy być solą i światłem dla naszego świata? Jak uczynić nasze dobre czyny widzialnymi i jednocześnie nie popaść w próżność? Jak sprawić, aby blask miłości bijący od krzyża Chrystusa przeniknął wszystkie wymiary naszego życia wspólnotowego i społecznego?

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w czwartek wzięli udział w rozebraniu żłóbka oraz posprzątaniu choinek i świątecznej dekoracji. Bardzo dziękuję także naszej parafiance i radnej z Gustorzyna Agnieszce Malinowskiej za przeprowadzenie wczoraj warsztatów psychologicznych dla młodzieży. Ufam, że ta inicjatywa będzie kontynuowana i spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem młodych.

3. Jutro o godz. 08.20 na parkingu przy kościele zbiórka ministrantów, scholi oraz dzieci i młodzieży z asysty jadących na łyżwy na lodowisko do Włocławka.

4. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej.

5. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 pobieranie miary na stroje do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież na zapowiadane wcześniej na sobotę ognisko i kulig albo zabawę w remizie w Machnaczu (w zależności od pogody). Zapisy jeszcze dziś w zakrystii lub u p. Karoliny Wojciechowskiej – radnej z Machnacza.

8. Przypominam o pokutnym charakterze każdego piątku i o obowiązywaniu wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych oraz powstrzymaniu się od hucznych zabaw. Taki post obowiązuje katolików we wszystkie piątki roku poza przypadającymi wtedy uroczystościami. W uzasadnionych przypadkach można zwrócić się o dyspensę do proboszcza swojej parafii. Jeśli taka dyspensa zostanie udzielona, to wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych może zostać zamieniona na inną formę pokuty: modlitwę, jałmużnę, złożenie ofiary na rzecz ubogich czy inne formy, jak dobre uczynki.

9. We wtorek 31 stycznia zmarł śp. Bronisław Sobiech z ul. Brzozowej w Wieńcu. Pogrzeb odbył się w piątek. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłego polecamy w modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.