w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Kancelaria parafialna z powodu urlopu nieczynna do środy 21 lipca włącznie. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Sierpień 2021
« Lip

1. Jezus zmartwychwstał i żyje. Tę prawdę Kościół głosi nieprzerwanie od dnia Pięćdziesiątnicy. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym uwalnia nas od lęku i od skupienia na sobie samych, daje nam pokój i wzywa do działania. Dzisiejsza Ewangelia ostrzega nas jednak, że można także łatwo zapomnieć o tym spotkaniu i wycofać się z powierzonej nam misji. Czym próbujemy przekonać samych siebie, że Bóg nie jest najważniejszy i co jest naszą wymówką, aby o Nim nie świadczyć? Jak możemy umacniać wzajemnie naszą wiarę w Zmartwychwstanie i pełnić powierzoną nam misję głoszenia Ewangelii?

2. Dziś w całej diecezji zbieramy ofiary na Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Jeszcze raz w imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, abyśmy mogli pięknie przeżywać Triduum Paschalne i święta wielkanocne. W sposób szczególny składam podziękowania: na ręce p. Jolanty Lebiedzińskiej, p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk i p. Damiana Adamskiego za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, na ręce opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza p. Romana Rosińskiego oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce p. Małgorzaty i Janusza Barańskich za posługę lektorów, którą koordynowali mimo izolacji domowej na skutek choroby, p. Mariuszowi Wołowiczowi za komentarz liturgiczny, p. Grzegorzowi Kulińskiemu za uporządkowanie terenu wokół kościoła, przygotowanie i wystawienie stołu do święcenia pokarmów, krzeseł i troskę o ogień na Wigilię Paschalna, na ręce p. Romany Jankowskiej za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych dla potrzebujących. Przy tej okazji dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na nową monstrancję – o wysokości zebranych ofiar poinformuję w najbliższą niedzielę.

4. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest dostępny zbiornik z wodą pobłogosławioną podczas Wigilii Paschalnej. Obok zbiornika w reklamówce leżą buteleczki do napełnienia wodą święconą.

6. W sobotę o godz. 10.00 Pierwsza Spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary tradycyjnie zbierane w tym dniu na cele charytatywne decyzją biskupa w naszej diecezji będą przeznaczone na remont pokoi i wymianę mebli w dziecięcych pokojach Domu Dziecka Caritas we Włocławku.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Mateusz Jerzewski, Wieniec-Zalesie – Magdalena Wysoczarska, Bydgoszcz

9. Miłosierdziu Bożemu powierzmy zmarłą przed świętami śp. Helenę Kosmalską z Wieńca. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…