1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego i słyszących głos „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Wiara w Jezusa Chrystusa i głoszenie Dobrej Nowiny nie są owocem ludzkiego wymysłu czy retoryki, ale konsekwencją życiowego doświadczenia, które jak lampa napełniona oliwą promieniuje światłem i blaskiem nowego życia. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Pozwalam się przemieniać przez Słowo, które przekazuje światło, ciepło, prawdę, życie?
2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. Marianowi Kuszyńskiemu – proboszczowi parafii św. Hieronima w Raciążku, a w latach 1982-83 wikariuszowi naszej parafii, księżom z naszego dekanatu, wszystkim gościom, którzy przybyli, aby z nami świętować ten dzień.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: zespołowi p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii, zespołowi dekorującemu naszą świątynię za odświętny wystrój kościoła i kompozycje kwiatowe, p. Grzegorzowi Kulińskiemu i jego współpracownikom za sprzątnięcie otoczenia kościoła, kaplicy cmentarnej oraz cmentarza, naszej organistce p. Monice Bednarskiej-Czyżnielewskiej i wszystkim dbającym o oprawę muzyczną naszej uroczystości, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w sprawowaniu naszej liturgii. Właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” dziękuję za przygotowanie obiadu dla księży. Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.
4. We wtorek w samo święto Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00 Msza św. na cmentarzu – za zmarłych od ostatniego odpustu i w intencji wszystkich zmarłych.
5. W środę 7 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie obu rad parafialnych oraz sołtysów poświęcone przygotowaniom do uroczystości rocznicowych wybuchu II Wojny Światowej i modlitwy za Ojczyznę oraz poległych jej obrońców (niedziela 1 września) oraz rocznicy poświęcenia naszej świątyni połączonej z dożynkami parafialnymi (niedziela 8 września).
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00. W sobotę nie będzie Mszy wieczornej.
7. Tydzień temu zebraliśmy 1279 zł na pojazdy dla polskich misjonarzy w Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Jedna rodzina złożyła ofiarę 10000 zł na nowy witraż do kościoła, inne dwie rodziny zgłosiły chęć pokrycia kosztów małych witraży eucharystycznych do prezbiterium. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Anna Pawlak– Sebastian Mateusz Okrojek, Wieniec-Zalesie
• Agata Małkowska – Adam Jarecki, par. Świerczyn (wcześniej Wieniec)