1. W niedziele i święta:

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

luty 2023

1. Gwałtowna reakcja Jezusa na przekształcenie świątyni w targowisko i jej oczyszczenie dowodzi Jego władzy nad miejscem świętym i ukazuje Go jako Mesjasza. Teraz to On staje się uprzywilejowanym miejscem zamieszkiwania Boga. Każdy z nas, ochrzczonych przez swój związek z Chrystusem i przynależność do Jego Mistycznego Ciała – Kościoła jest prawdziwą świątynią, domem Ojca w świecie. Przestaje on być jednak miejscem spotkania z Ojcem, kiedy nasze życie zamienia się w targowisko, na którym oddajemy kult pieniądzowi i innym idolom. Nie da się zrozumieć niczego z miłości, czułości i przyjęcia Boga, kiedy żyje się szukając jedynie dobrobytu i buduje relacje z innymi na oczekiwaniu własnych korzyści. Potrzebujemy oczyszczenia świątyni naszego serca przez Jezusa. W ten sposób przyczyniamy się do tego, że cały świat staje się czystą świątynią Boga.
Jakim idolom oddaje kult nasz współczesny świat? Jak możemy umocnić naszą jedność z Jezusem w Jego kulcie oddawanym prawdziwemu Bogu?

2. Dziś zbiórka do puszek na Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Licheniu.

3. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.45 – dzieci i o godz. 18.00 – dorośli i młodzież, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30.

4. W środę o godz. 19.00 zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu śp. Natalię Szprynger i śp. Dariusza Przystałowskiego. Najbliższym składamy nasze wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je wraz ze studentami i absolwentami ks. Krzysztof Buchholzdiecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy i prezes „Wiatraka”.