Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Żyć prawdziwie to kochać, to umierać dla siebie i oddawać swoje życie Bogu i braciom. Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa nas do zaparcia się samych siebie, podjęcia naszego krzyża i naśladowania Jezusa, aby z Nim i w Nim odnaleźć prawdziwe życie i żyć jego pełnią. Przemiana umysłu i odnowa serca nakierowana na przyjęcie Pana Jezusa i Jego wezwania jest formą umierania. Nie dokonuje się to bez wewnętrznego buntu. Jak radzę sobie z moimi konfliktami z Bogiem? Czy jestem gotów do przemiany zgodnie z takim zaproszeniem Boga?

2. Jutro 1 września przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.  Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Dziękuję Panu Kościelnemu oraz trzem paniom za uporządkowanie i przystrojenie grobu żołnierzy z września 1939 oraz jednej z nich za kwiaty do kościoła. Strażakom dziękuję za oczyszczenie rynien na kaplicy na cmentarzu.

3. Jutro także rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli w piątek o godz. 17.30. Spowiedź od godz. 16.30. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych w niedzielę 14 września podczas Mszy św. o godz. 13.00. Indywidualne zapisy dzieci z klas I-III na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

4. Dziękuję osobom, które 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wzięły udział w Drodze Krzyżowej i Mszy św. za prześladowanych chrześcijan w Iraku i innych krajach Bliskiego Wschodu. Na pomoc chrześcijanom w Iraku zebraliśmy 394,50 zł. Dziękuję także wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”, dzięki której przygotowaliśmy 13 pełnych plecaków z wyprawką szkolną. Na ten cel w dwie niedziele sierpnia zebraliśmy do puszek 478,44 zł.

5. Wraz z Radą Parafialną zapraszam serdecznie na Dożynki Parafialne w niedzielę 7 września. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Mieczysław Piotrowski – dwukrotny wikariusz naszej parafii i bliski współpracownik śp. ks. kanonika Romana Jałocho w budowie naszego kościoła.  Po Mszy św. zapraszamy na plac przed domem parafialnym na prawdziwą wojskową grochówkę, bigos, kiełbasę z grilla, domowe ciasto i inne przysmaki. Oprawę artystyczną zapewni nam Młodzieżowa Orkiestra Dęta Brestivia oraz zespoły Dzieci Kujaw i Spod Strzechy z Brzeskiego Centrum Kultury. Będą też zabawy i konkursy dla dzieci, muzyka do tańca oraz inne atrakcje. Proszę o pomoc w rozniesieniu po parafii listu z zaproszeniem na dożynki oraz o wypiek ciast na wspólne stoły, a także o warzywa i owoce, które po dożynkach zostaną przekazane do Seminarium Duchownego we Włocławku. Bardzo dziękuję rodzinom, które na ten cel przekazały już dary oraz p. Ryszardowi Kisielewski za druk listu do parafian.

6. Od początku września w niedziele i święta zostaje wprowadzona dodatkowa Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci o godz. 13.00, a suma zostaje przyspieszona o pół godziny. Od niedzieli 7 września rozkład niedzielnych Eucharystii będzie następujący: godz. 09.00, godz. 11.00 (suma) i godz. 13.00 (dla rodzin z udziałem dzieci). Jednocześnie zapraszam do zgłaszania się osoby chętne do zaangażowania się w przygotowanie liturgii niedzielnej, zwłaszcza tej o godz. 13.00, lekturę czytań mszalnych i ewentualnych komentarzy.

7. Odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku miesiąca wyjątkowo w środę (Jaranówek, Wolica, Bachórka), czwartek (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone i Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) i piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Nowy Młyn, Gustorzyn) – od godz. 09.30.

8. Próba scholi w środę o godz. 17.00, a zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 16.30.

9. Z parafii w Lubaniu w sobotę 6 września organizowany jest wyjazd na Lednicę Seniora na Pola Lednickie. Brakuje 12 osób, aby doszedł on do skutku. Jest możliwość dołączenia do tej grupy – wówczas autobus będzie jechał przez Wieniec. Koszt 35 zł. Zapisy tylko do jutra u p. Jolanty Wilczyńskiej – tel. 502 492 267 lub w biurze parafialnym.

10. Komitet Organizacyjny i dyrekcja Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce zaprasza wszystkich absolwentów na zjazd z okazji 55-lecia szkoły w Przemystce w dniu 20 września 2014. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.przemystka.pl

11. W piątek zmarł śp. Ryszard Dzieński, l. 64 z Wieńca-Zalesie. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 14.00. Dziś nad ranem zmarł śp. Wojciech Kłonowski, l. 66 z ul. Kronenbergów w Wieńcu. Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w środę. Rodzinom wyrażamy nasze współczucie a zmarłych polecamy w naszej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Pytania o to czym jest sukces i czy kariera może być drogą do świętości to główny temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Ponadto przeczytamy w nim o Kościele w Iraku umierającym na oczach całego świata.