Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do niestawiania granic Bożej łaskawości i hojności oraz do porzucenia myślenia w kategoriach „przyjaciel/wróg”, „my/oni”, „kto jest w obrębie grona/kto jest na zewnątrz”, „moje”/”twoje”. Zamiast osądzać innych, musimy zbadać samych siebie i „odciąć” bezkompromisowo to wszystko, co może zgorszyć osoby słabsze w wierze. „Niech Dziewica Maryja, wzór posłusznej akceptacji niespodzianek Boga pomoże nam rozpoznawać znaki obecności Boga pośród nas, odkrywając ją, gdziekolwiek się objawia, nawet w sytuacjach najbardziej niespodziewanych i nietypowych. Niech nas nauczy kochać naszą wspólnotę bez zazdrości i zamknięć, będąc zawsze otwartymi na szeroki horyzont działania Ducha Świętego” (Papież Franciszek, Rozważanie podczas modlitwy Anioł Pański, 30.09.2018).

2. Dziś piąta niedziela miesiąca – w naszej diecezji dzień zbiórki na budujące się kościoły i inne inwestycje w diecezji. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać!

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w „Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miast, miasteczek i wsi, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. W Wieńcu modliliśmy się przy ulicy Parkowej przed główną bramą kościoła i krzyżem misyjnym. W piątek 5 października mija 80. rocznica śmierci św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jej wspomnienie liturgiczne w naszej diecezji obchodzone jest w sobotę 6 października. Przy tej okazji ponawiam zaproszenie do gromadzenia się i wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w kaplicy w naszym kościele codziennie o godz. 15.00. Kaplica jest otwarta przez cały dzień.

4. Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Wspólna modlitwa różańcowa w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (prowadzą dzieci i młodzież), a w soboty o godz. 08.30 (prowadzi Koło Żywego Różańca). W niedzielę zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach i przy kapliczkach. „Proszę was, abyście w październiku modlili się w intencji Kościoła, aby Najświętsza Maryja Panna i Michał Archanioł bronili go przed działaniem złego ducha, który atakuje i dzieli wspólnotę wierzących” – to zachęta, którą Papież Franciszek skierował wczoraj do całego Ludu Bożego. Ojciec Święty prosi wszystkich wiernych o zwiększony wysiłek modlitewny, zarówno osobisty, jak i wspólnotowy. Papież zachęca także, aby po odmówieniu różańca zwrócić się jeszcze do Maryi w modlitwie „Pod Twoję obronę” oraz do św. Michała Archanioła w specjalnej modlitwie ułożonej przez papieża Leona XIII.

5. W czwartek o godz. 17.00 różaniec i o godz. 17.30 Msza św. w intencji dzieci i młodzieży – Różaniec Rodziców za dzieci, a po Mszy św. spotkanie na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wspólnej modlitwy wraz z innymi rodzicami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 16.30 – będzie spowiadał także ks. dr Jacek Bartczak z WSD, o godz. 17.00 różaniec i o godz. 17.30 Msza św. Wyjątkowo ze względu na wycieczkę szkolną nie ma w ten piątek spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

7. Odwiedziny chorych w domach w czwartek (Wieniec po stronie szkoły, Starobrzeska Kolonia, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) i w piątek (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wiezniec-Zalesie, Machnacz, Słone) od godz. 09.00.

8. Pielgrzymka Kół Różańcowych Diecezji Włocławskiej do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny w sobotę 6 października. W związku z tym w tym dniu nie ma Mszy w naszym kościele – Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca zostanie odprawiona w koncelebrze z Biskupem Włocławskim w Świnicach Warckich. Chętni na wyzjad mogą się zgłaszać do p. Marty Szabela. Wyjazd o godz. 08.00 z parkingu przed kościołem.

9. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się I Komunii oraz spotkanie rodziców dzieci klas I-III.

10. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, a w zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe oraz kalendarz rolników na 2019 rok.

11. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne. Kartki na stoliku w kruchcie.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Aniele Musiał, l. 99 z Lipin oraz Beatę Cełujko, l. 39 z Włocławka. Rodzinom skłądamy kondolencje, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w sprzątaniu i przygotowywaniu kościoła do niedzielnej liturgii do wpisywania się na listę w zakrystii. Można dołączyć do istniejącego zespołu lub stworzyć swój własny zespół. Osobą odpowiedzialną za tę służbę Panu Bogu i na rzecz naszej wspólnoty jest p. Bogumiła Młynarczyk – tel. 694 266 455.