Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W Niedzielę Świętej Rodziny modlimy się słowami papieża Franciszka kończącymi adhortację Amoris laetitia (Radość miłości): „Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i Wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi”. Jak w naszych rodzinach możemy naśladować wiarę, prostotę i pokorę Świętej Rodziny? Jak możemy w sposób bardziej wiarygodny przekazywać wiarę naszym córkom i synom?

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. i specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie będziemy losować Świętych Patronów na 2019 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą i gościły u siebie naszych młodych. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania będą naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 17.00, a po Mszy św.o godz. 18.00 kolejna katecheza dla dorosłych o Kościele.
W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W styczniu ze względu na kolędę nie ma comiesięcznych odwiedzin księdza u chorych. Gorąco zachęcam jednak do korzystania z posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Ogromnie cieszę się, że kilka osób chorych nie mogących uczestniczyć w świątecznej liturgii w kościele przyjmuje przywożoną przez nich Komunią Świętą.
Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na sobotnią Mszę Świętą o godz. 09.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych domów, dając także w ten sposób świadectwo naszej wiary. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławienie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach. Polecamy w niej Panu Bogu wszystkie rodziny tej części parafii. W każdą niedzielę podczas trwania kolędy podczas sumy – Mszy św. o godz. 11.00 zawierzamy Panu wszystkie troski, radości i nadzieje rodzin, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. W inne dni, ze względu na kolędę biuro parafialne jest zamknięte.

Plan kolędy na najbliższe dni:
Poniedziałek 31 grudnia: PIKUTKOWO, SŁONE – rozpoczęcie przy krzyżu o godz. 09.00.
Wtorek 1 stycznia:
Środa 2 stycznia: WIENIEC: ul. Orzechowa – od godz. 16.00.