Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedziele o godz. 09.00, 11.00 i 13.00.  Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Podczas Mszy Św. o godz. 13.00 pobłogosławienie i wręczenie dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej książeczek do nabożeństwa oraz jasełka przygotowane przez uczniów Gimnazjum w Wieńcu.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne).

4. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Spotkanie opłatkowe dla osób zaangażowanych w życie parafii (Rada Parafialna, pracownicy parafii, panie katechetki, sołtysi, radni z gminy i powiatu, prowadzący Kurs Alpha, strażacy z OSP Dobra Wola i Machnacz, asysta, osoby roznoszące opłatki, dekorujące kościół) – 6 stycznia godz. 16.00 w remizie w Machnaczu. Będzie to okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 jasełka przedstawią dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Wieńcu. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 comiesięczna konferencja dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki w godz. 18.00-18.30. W nagłych przypadkach (wezwanie do chorego, pogrzeb) – kontakt telefoniczny tel. 518 014 546.

8. Temat numeru „Przewodnika Katolickiego”: Ostatnie przesłanie o. Jana Góry: Jestem Twój, zbaw mnie. Amen. W numerze m.in. teksty: • Miłość i bezwstyd – wspomnienie o o. Janie Górze • Trzy szanse – czym będzie żył Kościół w Polsce w 2016 r.? Zmiana środka ciężkości – o postaci Papieża Franciszka • Pieniądze testerem człowieka – rozmowa z ks. Jackiem Stryczkiem.