Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy w naszej wspólnocie wizytację kanoniczną Biskupa Wiesława Meringa. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mieli swój udział w godnym przyjęciu Pasterza Diecezji i dali w ten sposób wyraz utożsamienia się z wiarą Kościoła, który uczy, że „w osobach biskupów, których pomocnikami są kapłani, obecny jest wśród wiernych Pan Jezus Chrystus, Kapłan Najwyższy” ( KK 3, n. 20). W imieniu całej naszej wspólnoty wyrażam ogromną wdzięczność i uznanie p. Barbarze Szatkowskiej i ks. Piotrowi Ochotnemu oraz ekipie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia, którzy bardzo dobrze przygotowali naszych młodych do sakramentu bierzmowania, rodzicom bierzmowanych i samym bierzmowanym, diakonowi Szymonowi Wiwatowskiemu, asyście liturgicznej, pani organistce i panu kościelnemu, osobom które wykonały dekorację świątyni oraz przygotowały poczęstunek i obiad w domu parafialnym-plebanii, członkom Rady Parafialnej i wszystkim uczestnikom modlitwy pod przewodnictwem Księdza Biskupa za naszych zmarłych na cmentarzu parafialnym (tylko 36 osób!) oraz Mszy Świętej w naszej świątyni. Ksiądz Biskup docenił wielkość i jakość wykonanych przez nas prac remontowych w domu parafialnym-plebanii i inwestycji w kościele obiecując wesprzeć nas także materialnie w tych przedsięwzięciach.

2. Bardzo dziękuję za ofiary składane na spłatę nowego nagłośnienia w kościele. Pomimo większego niż pierwotnie planowano zakresu prac i zakupu dodatkowego mikrofonu wraz ze statywem i pulpitem dla miejsca przewodniczenia zmieściliśmy się w kwocie 18 tys. zł. Szczegółowe rozliczenie z zebranych ofiar przedstawię w przyszłą niedzielę. W niedzielę 15 września na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1052zł 50 gr. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”

3. Dziś zbieramy ofiary na budujące się kościoły i inne inwestycje w diecezji.

4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii. Z tej okazji Biskup Włocławski Wiesław Mering wystosował odezwę do wszystkich diecezjan.

5. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

6. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca przy krzyżach i kapliczkach lub w domach rodzinnych.

7. W związku  rozpoczęciem nowego roku akademickiego pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o studentach, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Samych studentów zachęcam gorąco, aby zatroszczyli się także o swoją formację religijną i duchową. W każdym z miast akademickich istnieją ośrodki duszpasterstwa akademickiego, w których znajdziecie niezbędną pomoc a przede wszystkim środowisko dające możliwość duchowego wzrostu i odnalezienia swojego miejsca w Kościele.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach: w czwartek od godz. 11.00 (Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki), w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec, Nowy Młyn, Gustorzyn i Jaranówek) i w sobotę od godz. 10.30 (Wolica, Bachórka – Kryńsk). W piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 16.30.

9. W piątek po Mszy św. krótka zbiórka ministrantów, chłopców i dziewcząt. Próba scholi w środę po różańcu o godz. 17.00.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 09.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii Świętej.

11. Bardzo gorąco zachęcam do zgłaszania się osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu w naszej parafii kursu Alfa – sprawdzonego narzędzia ożywienia życia parafii, próbującego w metodyczny sposób wyjść do ludzi oddalonych od Kościoła, obojętnych wobec wiary i angażującego w to przedsięwzięcie ludzi świeckich. Kurs Alfa pomaga odkryć wiarę jako prawdziwą relację z Bogiem i  odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary, modlitwy, umiejętności czytania i rozumienia Pisma Świętego. Kurs obejmuje dziesięć cotygodniowych spotkań, z których każde składa się z trzech części: wspólny posiłek, wykład i rozmowa w małej grupie. Rozpoczęcie kursu planujemy na przełom października i listopada, ale potrzeba nam 6-8 osób z naszej wspólnoty, które zaangażują się w jego przygotowanie i przeprowadzenie. Dla nich w sobotę 12 października zostanie przeprowadzone przez ekipę ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia szkolenie służące wdrażaniu tego kursu w parafii. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 09.00, zakończenie ok. godz. 18.30.

12. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” m.in. artykuł „Czas na parafie”. Co zrobić, kiedy w parafii prawie nic się nie dzieje, kiedy proboszcz stracił już zapał, a do kościoła przychodzi znikomy procent parafian? Jak obudzić tego uśpionego olbrzyma, jakim jest parafia? Odpowiedzi na te pytania, będące nie od dziś bolączką polskiego Kościoła, poszukiwano na II Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji. Do nabycia są też kalendarze na rok 2014: Kalendarz Rolników, kalendarze ścienne i kieszonkowe.