Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Widoczny jest już horyzont męki Jezusa nad którym wznosi się krzyż, ale przez niego przenika także światło Zmartwychwstania. „Wyjdź na zewnątrz” to wołanie Jezusa do Łazarza, to wołanie do każdego z nas. Jezus wzywa nas do porzucenia tego co nas zabija i niszczy nasze życie, do wyjścia z grobu brakujących uczuć, nie danej miłości, przekreślonego życia, utraconej godności, do oddalenia się od odrażającego zapachu zapomnianej i wygasłej wiary, która zadowala się niejasnym wspomnieniem Boga. „Wyjdź na zewnątrz” to wezwanie do odkrycia prawdziwej miłości, która zwycięża śmierć. Jakie jest twoje doświadczenie śmierci, izolacji i odejścia od Boga i bliźniego? Czy doświadczyłeś Jezusa wyprowadzającego cię z twojego grobu?

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu przypada także 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Wystawienie i adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 18.00. Przypominam, że jednorazowo w kościele może przebywać tylko 5 osób. Zachęcam do sakramentu pokuty – na indywidualne zgłoszenie lub codziennie pół godziny przed Mszą św. Kościół jest otwarty przez cały dzień do Mszy św. o godz. 18.00.

3. W związku ze stanem epidemii nie będzie comiesięcznej i przedświątecznej wizyty u osób chorych i starszych w domach. Nie dotyczy to sytuacji pogorszenia się zdrowia czy zagrożenia życia – w takich przypadkach proszę o niezwłoczne wezwanie. W intencji wszystkich osób starszych i chorych z naszej wspólnoty jak co miesiąc zostanie ofiarowana Msza św. w pierwszy piątek o godz. 18.00. Wszystkich chorych zachęcam do Komunii duchowej, jak również do modlitwy w intencji ustania pandemii koronawirusa oraz w intencji osób zakażonych wirusem i niosących im pomoc.

4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia to Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Niestety z powodu stanu epidemii zmuszeni jesteśmy do przeżywania tych dni bez fizycznego udziału w mocno zubożonej z tej przyczyny liturgii. Nie możemy jednak lekceważyć niezwykle poważnego zagrożenia i nie przestrzegać zarządzeń odpowiednich władz mających na celu uchronić nas przed katastrofalnymi skutkami epidemii. Dzielę ból ze wszystkimi, którzy cierpią z powodu niemożliwości celebrowania we wspólnocie tych szczególnych dni. Gorąco proszę, aby tak jak dotychczas naszą wielką radością było rosnące każdego roku zaangażowanie, poczucie współodpowiedzialności i aktywne uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego, niech w tym roku dostarczy jej nam nasza liturgia domowa i wspólna modlitwa w gronie najbliższej rodziny. Zachęcam do rodzinnego głośnego czytania Pisma Świętego, a może także wspólnego odmawiania Liturgii Godzin – teksty poszczególnych modlitw dostępne są na stronie brewiarz.pl Wierzę i modlę się o to, aby nasza wiara wyszła z tej próby pogłębiona i nasz głód Eucharystii zaowocował umocnieniem naszej braterskiej więzi we wspólnocie parafii.

5. W związku z wyjątkowymi okolicznościami Biskup Włocławski wydał Dekret o obchodach Świąt Wielkanocnych w stanie epidemii. Zgodnie z nim nabożeństwa w tym roku będą miały uboższy przebieg i odprawiane będą praktycznie bez udziału wiernych (zasada do 5 osób w kościele). Będzie można indywidualnie nawiedzać Grób Pański. Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Modlitwę błogosławieństwa najstarszy z rodziny odmówi na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego. Nie będzie obmycia nóg w Wielki Czwartek, ani tradycyjnych straży przy Grobie Pańskim, ani poświęcenia ognia w Wigilię Paschalną. Nie będzie procesji rezurekcyjnej – jedynie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w drzwiach świątyni. Pełny tekst dokumentu dostępny jest na stronie internetowej diecezji (odpowiedni odnośnik na stronie parafialnej) oraz wywieszony w gablocie w kruchcie kościoła.

6. W związku z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w Wielki Piątek wieczorem i w Wielką Sobotę, ale bez honorowej warty strażaków, bardzo proszę o zgłaszanie się osób gotowych dyżurować w tym czasie w kościele.

7. W tym trudnym czasie polecam szczególnej trosce osoby starsze z naszych rodzin lub sąsiedztwa. Zespół charytatywny przygotowuje kilka paczek świątecznych dla osób samotnych z naszej parafii. Gdyby był ktoś potrzebujący szczególnej pomocy, proszę o kontakt.

8. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej Gazety Ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do wzięcia dla siebie i dla innych oraz owocnej lektury.

9. W minionym tygodniu zmarły ś.p. Genowefa Kozłowska z Machnacza i ś.p. Zenona Kotas ze Słonego. Pogrzeby odbyły się przy udziale tylko najbliższych. Msze św. pogrzebowe z udziałem całej rodziny, sąsiadów, przyjaciół i znajomych odbędą się po ustaniu stanu epidemii. Najbliższym składamy kondolencje a zmarłe polecamy w naszej modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.