Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności i u Niej możemy szukać wsparcia dla naszych zmagań. Co roku na Niedzielę Świętej Rodziny biskupi przygotowują list pasterski, w którym podejmują refleksję na temat zadań i kondycji rodziny, a także wyzwań, które przed nią stoją. Tegoroczny poświęcony jest ideologii gender.

2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia o godz. 17.00, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

3. W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. To nie jest przypadkowe połączenie. Ma ono bowiem przypominać nam o potrzebie dążenia do życia w pokoju przez cały rok, nie tylko na poziomie międzynarodowym, lecz przede wszystkim w naszych rodzinach, miejscach pracy i wreszcie w naszym sercu. Starajmy się przyczyniać do wzrostu pokoju na skalę międzynarodową, budując go w naszej małej społeczności, angażując się w różne inicjatywy na rzecz dobra wszędzie tam, gdzie jest to dla nas możliwe, nie zapominając o tym, co najważniejsze, czyli o modlitwie w tej intencji. Msze Św. w naszym kościele 1 stycznia tak jak w niedziele o godz. 09.00 i 11.30 oraz dodatkowo o godz. 16.00. Na zakończenie Mszy Świętych w tym dniu będziemy losować świętych patronów na cały rozpoczynający się rok.

4. W tym tygodniu wypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 liturgia słowa i adoracja eucharystyczna przygotowana przez naszą młodzież, a o godz. 17.30 Msza Święta zbiorowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 09.00 nasza młodzież z Gimnazjum w Wieńcu przedstawi jasełka, a 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy gościć na obu Mszach Świętych Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Brestivia” z Brześcia Kujawskiego.

6. Po złożeniu dobrowolnej ofiary można w zakrystii otrzymać kalendarz parafialny na rok 2014 upamiętniający jubileusz 50-lecia pierwszej Mszy Świętej w naszym kościele. Jeszcze raz dziękuję p. Ryszardowi Kisielewskiemu za ten dar dla naszej wspólnoty.

7. Gorąco apeluję o troskę w utrzymaniu porządku na naszym cmentarzu parafialnym i zachęcanie do tego innych. Chodzi o tak zdawałoby się drobną sprawę jak wyrzucanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych, a nie poza ogrodzenie cmentarza czy sąsiedni grób.