Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Pan Jezus objawia swoją moc nad duchami nieczystymi. On leczy i wyzwala, przywracając człowiekowi prawdę o nim samym i o jego zależności od Boga, Stworzyciela i Ojca – zależności, która nie ma nic wspólnego z unicestwiającą wolność dominacją, ale jest miłosną obecnością Boga w naszym życiu. Posłuszeństwo Ojcu to nie ślepe podporządkowanie Prawu, ale kreatywna odpowiedź na Jego miłość, wolność a nie służalczość, miłość życia a nie resentyment. Odkupieni przez Paschę Jezusa zanieśmy światu owoce Jego zwycięstwa. Jak możemy wypełniać nasze codzienne obowiązki w posłuszeństwie wobec Boga? Jak uniknąć rozszczepienia między ludzką aktywnością a wiarą w Boga?

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin w domach, wspólną modlitwę, podzielenie się swoim życiem oraz wszelką formą zatroskania o naszą wspólnotę parafialną. Podsumowanie kolędy w niedzielę 11 lutego.

4. W związku z zakończeniem odwiedzin duszpasterskich w domach poza wyjątkowymi sytuacjami Msze św. w tygodniu o godz. 17.30 a w sobotę o godz. 09.00. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30.

5. Jutro wyjątkowo nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu, a Msza św. będzie o godz. 18.30. Po Mszy cotygodniowe spotkanie grupy biblijnej.

4. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
W czwartek o godz. 16.30 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Wieniec po stronie szkoły) i w sobotę od godz. 10.00 (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).
W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Michał Sadowski) od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.30, a bezpośrednio po jej zakończeniu spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (w tym tygodniu nie ma spotkań w małych grupach).
W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 09.00 i 17.30. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 pobłogosławienie i wręczenie świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. W zakrystii można nabyć świece gromniczne.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane. Wśród nich naszą szczególną modlitwą obejmiemy siostry benedyktynki z opactwa w Żarnowcu oraz ojca Tomasza Żychowicza OFM, dziękując mu za pomoc w tegorocznej kolędzie, posługę w konfesjonale i wszelkie zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę 4 lutego będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. dr. hab. Damiana Wąska z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Nasz gość będzie głosił homilie podczas wszystkich Mszy św., a o godz. 17.00 w domu parafialnym-plebanii poprowadzi spotkanie poświęcone tematowi: O jakim Kościele marzy papież Franciszek? Spotkanie jest kolejnym w zapoczątkowanej w listopadzie ub.r. serii spotkań i dyskusji poświęconych ważnym tematom dla ludzi wierzących i poszukujących, swoistego forum, na którym toczy się dialog współczesnego chrześcijanina z sobą i światem. Do udziału zapraszamy nie tylko parafian, ale wszystkich pragnących pogłębionej refleksji nad pytaniami, jakie stają przed nami dziś w świecie i w Kościele.

8. Dziękuję mieszkańcom Wieńca-Zalesie za troskę o kościół przez cały styczeń. W lutym sprzątaniem kościoła i przygotowaniem do niedzielnej liturgii będzie się zajmować grupa z Machnacza.

9. Na stoliku w kruchcie kościoła jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zachęcam do zabrania do domu, może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów i owocnej lektury.