Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

maj 2024

1. Jezus nie poucza jak uczeni w Piśmie, ale interweniuje, zanurza się w poranionym życiu i jako Bóg walczy z tym, co więzi każdą osobę. Jezus przyszedł zrujnować wiarę ducha nieczystego, który postrzega Boga jako tego, który zabiera, a nie daje wolność. Przyszedł, aby obnażyć i unicestwić kłamstwo, które leży u podstaw naszej niewoli, ukazując nam naszą rzeczywistość synów oraz Boga, który jest Ojcem. Przyszedł, aby zburzyć każde więzienie, uciszyć to, co oszukuje, aby zrujnować królestwo tych, którzy klękają przed kłamliwymi idolami: władzą, pieniędzmi, żądzą sukcesu, egoizmem. To właśnie do tych pragnień Jezus mówi dwa słowa: „Milcz i wyjdź z niego” (Mk 1,25). Przyszedł, aby odrzeć nas z fałszywej pobożności i iluzji spokojnego życia tych, którzy przychodzą do świątyni, aby słyszeć lub widzieć, nie angażując się. Spotkanie ze Słowem Bożym nie może być bezbolesne: człowiek z synagogi, aby uwolnić się od nieczystego ducha, musi przejść przez ból. Czy pozwalasz, aby Słowo Boże wprowadziło cię w kryzys? W jakich aspektach twojego życia Pan wzywa cię do nawrócenia?

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
• W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę. Msza Św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie biblijne.
• W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 09.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Możliwość spowiedzi od godz. 08.30 i 17.15. Odwiedziny starszych i chorych w domach od godz. 10.30.
• W sobotę możliwość spowiedzi od godz. 08.30, Msza w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00 – po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na indywidualną medytację i wspólny różaniec.

4. Na stoliku w kruchcie kościoła jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

5. Bardzo dziękuję grupie p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

6. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1338 zł. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii serdeczne Bóg zapłać.

7. W porozumieniu z biurem podróży przedłużamy do przyszłej niedzieli termin zapisów na pielgrzymkę autobusową do Bawarii (29.04-04.05.2024). Jeśli nie będzie odpowiedniej liczby uczestników, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu. Całkowity koszt: 3290 zł oraz 120 euro. Przy zapisie wpłata pierwszej raty w wysokości 1000 zł. Szczegółowy program i informacje o pielgrzymce na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie.