Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i słuchamy testamentu Jezusa: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20b). Jezus wstąpił do nieba, ale jest cały czas z nami przez Ducha Świętego posłanego od Ojca. Nieustanna, trwała, zawsze aktualna i wiecznie żywa obecność Jezusa w naszym życiu czyni nas zdolnymi do wypełniania wielkiego nakazu misyjnego, jaki nam pozostawił. Jakie jest Twoje doświadczenie bliskości Jezusa w codziennym życiu? Jakie aspekty twojego życia domagają się dotknięcia mocą Jezusa, abyś mógł zarażać Jego miłością innych?

2. Ksiądz Biskup Wiesław Mering udzieli dziś o godz. 15.00 we włocławskiej katedrze święceń diakonatu, a w przyszłą niedzielę, także o godz. 15.00 święceń kapłańskich przygotowującym się do nich alumnom alumnom WSD we Włocławku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przyjmujących święcenia.

3. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. Po Mszy św. o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i modlitwa przed Zesłaniem Ducha Świętego. Adoracja do godz. 19.00, a po niej spotkanie biblijne na plebanii.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem ostatni dzień maja – miesiąca Maryi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy gromadząc się codziennie przy krzyżach i figurkach na nabożeństwie majowym modlili się za innych i dawali piękne świadectwo miłości Matki Bożej. W tym roku było już 8 takich miejsc w naszej parafii.

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie na zakończenie Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach – jeśli nie codziennie, to przynajmniej w niektóre dni tygodnia, zwłaszcza w piątek.

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam dzieci z rodzicami, zwłaszcza tych którzy przyłączyli się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00 i o godz. 17.30 Msza Św. Po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

8. Odwiedziny chorych w domach wyjątkowo w czwartek (Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 09.00 i w piątek (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) od godz. 09.00. W czwartek chorych będzie odwiedzał w moim zastępstwie ks. Michał Laskowski.

9. We wtorek 30 maja mija 25 lat od przyjęcia przeze mnie święceń kapłańskich i 5 lat od objęcia jako proboszcz naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby ze mną dziękować Panu Bogu i uwielbiać Go zapraszam w sobotę 3 czerwca: Msza św. o godz. 12.00, potem piknik przed plebanią i jarmark misyjny, a o godz. 17.00 koncert zespołu 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Parafia nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów – wszystkie pokrywam ja lub dzielę się tym, co otrzymałem w darze. Gdyby ktoś chciał mi coś ofiarować z tej okazji to proszę o upieczone przez siebie ciasto lub przetwory warzywne na wspólny stół. Dla mnie największym prezentem i radością jest nasza otwartość na Pana Boga i innych oraz gotowość do obdarowywania się sobą w naszej parafialnej rodzinie.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 1144,70 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – odezwa Biskupa Włocławskiego w tej sprawie.

11. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

12. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała prowadzić będzie do Bachórki. Ołtarze w Wieńcu – przed domem przy ul. Parkowej 54, przy ul. Sadowej (Gustorzyn, Jaranówek), figurka na Polówce (Wolica, Nowy Młyn, Polówka) i na Bachórce. Długość: 5 km czyli nie dalej niż w ubiegłym roku.

13. Rozpoczyna się okres letni. Bardzo proszę o godny strój w tym czasie do kościoła, a także na cmentarz. Dotyczy to także Panny Młodej podczas liturgii sakramentu małżeństwa. Nasz ubiór w kościele to nie tylko manifestacja naszego szacunku dla Boga, ale również szacunku dla innych wiernych – obowiązek, który podpowiada nam przykazanie miłości. To również świadectwo naszej wiary, swoista ewangelizacja w stosunku do tych, którzy w niedzielę do kościoła nie trafili – przypomnienie im o tym katolickim obowiązku, o tym, że to jest niedziela – Dzień Pański. Przy tej okazji przypominam także o obowiązku posiadania przez osoby robiące zdjęcia i filmujące w kościele zaświadczenia o ukończeniu kursu liturgicznego dla fotografów i operatorów filmowych. Członków rodziny chcących uwiecznić ważne wydarzenia z życia rodziny w kościele prosimy o zgłaszanie się wcześniej do zakrystii. Chodzi o to, aby nie zakłócać liturgii i nie przeszkadzać w jej dobrym przeżyciu.

14. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Patrycja Izabela Frątczak, panna, par. Tokary – Paweł Andrzej Kawiński, Wieniec, ul. Słoneczna, par. tut.
  • Karolina Gerba, panna, Wieniec, ul. Akacjowa, par. tut. – Tomasz Jan Górecki, kaw., Kraków, par. Dobrego Pasterza.