Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” (Mk 9,7). Wszystko co istotne i naprawdę ważne w naszym życiu wiąże się ze słuchaniem Syna Bożego, kontemplacją Jego oblicza, głębokim i prawdziwym spotkaniem z tożsamością Jego Osoby. Tylko wówczas będziemy mogli odkryć obecność Pana, nawet tam, gdzie trudno Go rozpoznać, rozentuzjazmowani jednymi rzeczami i sfrustrowani wieloma innymi, doświadczając ograniczeń nas samych i innych osób, przygnieceni ciężarem naszych własnych grzechów, win ludzi Kościoła i istniejących w instytucji Kościoła struktur zła, cierpieniem bezbronnych, niesprawiedliwością i złem w świecie. Tylko rosnąca komunia z Jezusem przemienia naszą tożsamość i nasze kryteria, leczy nasze serce i nasz sposób życia, uwalnia nas od naszych zniewoleń i powoduje wzrost naszej ewangelicznej odpowiedzialności, odkrywa przed nami co może i powinno dla nas oznaczać nowe życie Chrystusa Zmartwychwstałego. W jaki sposób Pan prosi mnie i daje mi moc, abym uporządkował moje serce? Jak Pan staje się obecny w moim życiu?

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Eucharystia jest szkołą miłości bliźniego, solidarności i miłosierdzia. Horyzont miłości, jaki nakreśla przed nami Eucharystia sięga krańców ziemi. Dlatego misjonarze, karmieni Eucharystią służą wytrwale ubogim i cierpiącym. Ofiary zbierane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” działającego przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” w ubiegłym roku zrealizowało 99 projektów na kwotę 470 000 zł. i wsparło walkę ze skutkami pandemii wśród ubogich kwotą ponad 2,6 mln zł. Więcej informacji o sposobach pomagania misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl

3. Jutro, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę.
W piątek spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak) od godz. 17.00. Droga Krzyżowa i Msza św. o godz. 17.45.
W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.

5. Comiesięczne odwiedziny osób starszych i chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Z powodu stanu epidemii odwiedziny tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

6. Nabożeństwa wielkopostne – w każdy piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.45 – dla dorosłych i młodzieży; w niedzielę Gorzkie Żale po sumie o godz. 12.00.

7. W przyszłą niedzielę 7 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Wojciech Ignasiak – kierownik Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach. Inspiracją do działania Ośrodka jest dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka założone przez ks. Franciszka Blachnickiego. Celem jest wychowanie człowieka wolnego, zintegrowanego, otwartego na potrzeby innych ludzi i potrafiącego nieść im pomoc. Ks. Wojciech Ignasiak przez wiele lat był kapelanem Ośrodka odwykowego w Gorzycach, jest opiekunem katowickich spotkań dla osób w kryzysie małżeńskim, świadczy pomoc i udziela wsparcia duchowego rodzinom, osobom uzależnionym i współuzależnionym, osobom w kryzysie.
Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na parafialnej stronie na facebooku. Program rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę, a wcześniej będzie dostępny na stronie internetowej parafii.

8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta w intencji parafian o godz.17.00. Zapraszam na nią członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Po Eucharystii spotkanie obu Rad z rekolekcjonistą.

9. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1072,50 zł. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Małgorzaty Pałczyńskiej z Gustorzyna i Wolicy.

11. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy we Włocławku dziękuje organizatorom, naszej parafii i uczestnikom akcji oddawania krwi dla Marzeny Biernackiej z Kątów, chorej na białaczkę limfoblastyczną. Powodzenie akcji, która miała miejsce w sobotę 20 lutego przekroczyło wszelkie oczekiwania: zgłosiło się 48 osób, 44 oddały krew – w sumie 22 litry. Już jesteśmy umówieni na podobną akcję w maju lub w czerwcu. Pamiętajmy też o naszej parafiance i innych chorych w naszych modlitwach.

12. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania i lektury. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Krystyna Pudłowska z Wieńca. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…