Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Czerpiąc wzór z Rodziny z Nazaretu dla naszych rodzin,  powierzamy je Jej opiece i prosimy dla nich o pokój, radość, zgodę i miłość wzajemną.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu i celebracji jubileuszu 50 rocznicy pierwszej Mszy św. parafialnej w naszym kościele. W kategoriach wielkiego daru i wyjątkowego wyróżnienia dla naszej wspólnoty należy odczytać obecność w tym dniu wśród nas biskupa diecezjalnego Wiesława Meringa, który przewodniczył Jubileuszowej Pasterce i z naszej świątyni wygłosił Bożonarodzeniowe orędzie do diecezji.  Jak przypomniał o tym ostatnio papież Franciszek, biskup jest gwarantem i żywym znakiem obecności Pana, w nim „wspomaganym przez prezbiterów i diakonów uobecnia się sam Chrystus, który nadal otacza opieką swój Kościół, zapewniając swoją ochronę i przewodnictwo”. Dziękuję Radzie Parafialnej, asyście liturgicznej, lektorom, scholi z opiekunką i chórkowi z panią organistką, panu kościelnemu, strażakom, twórcom okolicznościowej dekoracji, a szczególnie naszym seniorom, których przedstawiciele w naszym imieniu składali podziękowanie biskupowi, a wcześniej podzielili się tym w czym mieli swój udział, czego byli świadkami i co pamiętają z Ewą Dąbrowską, dziennikarką Radia PiK. Przygotowanej przez nią audycji mogliśmy słuchać godzinę przed pasterką, transmitowaną na żywo przez tę rozgłośnię.

3. Jeszcze raz dziękuję za ofiary złożone na rzecz parafii. Za pieniądze zebrane przez Radę Parafialną, Koło Żywego Różańca, asystę i OSP z Machnacza i Dobrej Woli został zakupiony ornat na Boże Narodzenie i patena, a od uczestników kursu Alpha pochodzi 7 lichtarzy na ołtarz. Na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę zebraliśmy1176,17 zł. Rozliczenie ofiar zebranych przy okazji roznoszenia do naszych domów opłatka podam za tydzień. Wszystkim osobom zaangażowanym w chodzenie po domach z serca dziękuję, zwłaszcza że nie wszędzie spotykali się z wdzięcznością i życzliwym przyjęciem. Za wszelkie zaangażowanie i wsparcie dla naszej wspólnoty Bóg zapłać!

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbieraniu darów, przygotowaniu i rozwiezieniu paczek na święta dla potrzebujących rodzin w naszej parafii. W sposób szczególny wyrażam naszą wdzięczność p. Jolancie Wilczyńskiej, Romanie Jankowskiej i Barbarze Szatkowskiej oraz naszemu alumnowi WSD Hubertowi Roszakowi.

5. W środę 31 grudnia przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjno-błagalne z adoracją Najświętszego Sakramentu na zakończenie starego roku o godz. 17.00, a o godz. 17.30 Msza św. już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

6. W czwartek 1 stycznia rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy św. jak w niedziele w ciągu roku: godz. 09.00, 11.00 i 13.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy losować świętych patronów na 2015 rok. Wizerunki świętych wraz z jakąś ich myślą przygotowały Siostry Benedyktynki z opactwa w Żarnowcu na Pomorzu. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary jako nasz dar serca na potrzeby klasztoru, z którym  łączy nas bliska więź i siostry nieustannie wspierają nas swoją modlitwą.

7. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.45. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych w domach. Ze względu na ferie szkolne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zostaje przeniesione z piątku na niedzielę 11 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00.

8. Za tydzień w niedzielę 4 stycznia o godz. 16.00 w remizie OSP w Machnaczu spotkanie opłatkowe dla wszystkich osób zaangażowanych czynnie w życie parafii (Rada Parafialna, asysta, Koło Żywego Różańca, strażacy, koordynatorzy Kursu Alpha, osoby roznoszące opłatki, pracownicy parafii,…). Serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę 4 stycznia na Mszy św. o godz. 13.00 będzie się z nami modlić schola z parafii w Dąbiu Kujawskim prowadzona przez p. Mariusza Rosoła. Natomiast 6 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Brestivia z Brześcia Kujawskiego.

10. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku 5 stycznia. Program pierwszych dni kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.

11. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 13.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. Proszę o poważne potraktowanie tego spotkania, które jest ważnym elementem przygotowań do sakramentu. W przypadku choroby dziecka proszę o obecność przynajmniej jedno z rodziców.

12. Przed kościołem można nabyć kalendarz parafialny na 2015 rok – cegiełkę na potrzeby parafii. Kalendarz będzie także rozprowadzany w niedzielę 4 stycznia.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności ś.p. Henryk Pietrasiewicz z ul. Akacjowej. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.