1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe, wynagradzające za nasze grzechy i grzechy całego świata
3. W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 16.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszam na krótkie spotkanie na plebanię członków Kół Żywego Różańca.
4. Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Poprowadzi je jak zwykle ks. Piotr Ochotny. Przypominam, że jest ono obowiązkowe także dla uczniów klas 1 gimnazjum, którzy do bierzmowania przystąpią dopiero za dwa lata. Serdecznie zapraszam.
6. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulic Klonowej i Jesionowej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać! W miesiącu lutym proszę o to mieszkańców ulicy Szkolnej wraz z sąsiadującymi ulicami.
7. Na prace remontowe na plebanii zebraliśmy tydzień temu w ramach tacy inwestycyjno-remontowej 502zł 75gr. Za wszystkie ofiary na ten cel, także składane przy okazji wizyty kolędowej i w innej formie serdeczne Bóg zapłać!