Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Misterium trynitarne odzwierciedla się w nas, ponieważ zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga oraz w naszych wzajemnych relacjach. Jakie działania Boga w twoim życiu doprowadziły cię do poznania Go? Jakie ludzkie działania mogą pomóc nam w głębszym poznaniu Boga jedności?

2. Gościmy dziś studentów z Duszpasterstwa Akademickiego oo. Jezuitów w Toruniu, którzy przygotowują się do wakacyjnego wyjazdu misyjnego do Kirgistanu. Na zakończenie Mszy św. przedstawią prezentację tego projektu misyjnego i będą kwestować na jego rzecz do puszek. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1137,34 zł. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę 1500 zł na przenośne nagłośnienie procesyjne. Uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej podarowali dla parafii czerwoną stułę i 5 kg najlepszego kadzidła. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. W czwartek 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Msza Święta o godz. 08.30 i uroczysta procesja. Trasa procesji: ulica Parkowa, przez most, ul. Akacjowa, Kąty, ul. Brzeska, z powrotem do kościoła. Długość trasy procesji – 4,5 km. Ołtarze: I – przy ul. Parkowej 54 (przygotowuje Wieniec po stronie kościoła), II – przy ul. Akacjowej (przygotowuje Wieniec po stronie szkoły), III – przy krzyżu na Kątach (przygotowują Kąty), IV – przy kapliczce na Machnaczu, naprzeciwko szkoły w Wieńcu (przygotowuje Słone i Machnacz). Zapraszam asystę, strażaków, dzieci do sypania kwiatków – szczególne zaproszenie kieruję do dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej. Procesję poprowadzi i wygłosi kazanie przy IV ołtarzu o. Tomasz Jędrzejas OFM, misjonarz w Boliwii. Oprawę muzyczną uroczystości wraz z naszą Panią Organistką zapewni znany nam z poprzednich lat Zespół „Cantare”, którego członkowie należą do Orkiestry Dętej OSP w Wagańcu. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów – nie tylko na trasie procesji, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.
Osoby, które chciałyby pomóc przy przygotowaniu ołtarzy i dekoracji proszę o skontaktowanie się z radnymi Parafialnej Rady Duszpasterskiej z danej części parafii, odpowiednio: I ołtarz – Damian Adamski; II ołtarz – Jarosława Pielka; III ołtarz – Jacek Jabłoński; IV ołtarz – Karolina Wojciechowska lub Ewelina Kosmalska.

4. Jako dopełnienie uroczystości Bożego Ciała, o godzinie 20.00, w Parku im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku odbędzie się koncert Uwielbienie.

5. W oktawie Bożego Ciała procesje w niedzielę 3 czerwca po sumie o godz. 11.00 i w czwartek 7 czerwca na zakończenie oktawy o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej. Spowiedź w środę 30 maja od godz. 16.30.

7. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
Comiesięczna okazja do spowiedzi u zaproszonego księdza wyjątkowo w środę od godz. 16.30 – będzie spowiadał o. Tomasz Jędrzejas OFM z Boliwii. Pierwszoczwartkowa Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę wyjątkowo przeniesiona zostaje na piątek na godz. 16.45. W tym czasie także okazja do spowiedzi – będzie spowiadał tylko proboszcz. Msza św. o godz. 17.30. W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.
Odwiedziny chorych: w piątek od godz. 12.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz. 10.30 (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

8. Zachęcam gorąco do udziału w nabożeństwie majowym przy kapliczkach. W tym tygodniu wezmę udział w nabożeństwie majowym dziś o godz. 19.00 przy kapliczce MB w Wieńcu-Zalesie, we wtorek o godz. 19.00 przy krzyżu w Wolicy i w środę przy krzyżu na Kątach.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 we włocławskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie diakon Piotr Kazubowski, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską. Polecajmy go w tych dniach w sposób szczególny w modlitwie. Ks. Piotr Kazubowski Mszę św. prymicyjną odprawi w Wieńcu w sobotę 16 czerwca o godz. 17.00.

10. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Murawski, kaw., par. Bądkowo – Julita Anna Szambelan, pana, Gustorzyn, par. tut.