Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dziś święto świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. „Ukamienowany przez tych, którzy nie chcieli otworzyć się na nowość Ewangelii. Dziś możemy podobnie przystosować się do „zawsze tak było”. Ewangelia jest zawsze ta sama, ale zawsze nowa. Jeśli cię nie niepokoi, nie utrudnia ci życia, znaczy bierzesz kamienie do rąk…” (Antonio Moreno).

2. Zapraszamy do kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym kościele do adoracji Dzieciątka Jezus i rodzinnego kolędowania przy żłóbku. Kaplica jest otwarta codziennie od rana do Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przygotowanie do świąt: p. Romanie Jankowskiej i p. Barbarze Szatkowskiej za przygotowanie i prowadzenie śpiewu podczas rorat i Godzinek oraz wszystkim uczestnikom Mszy roratnich; osobom, które rozniosły opłatki do naszych domów oraz p. Ryszardowi Kisielewskiemu za druk życzeń od proboszcza i obu Rad Parafialnych; wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wigilii dla osób starszych, szczególnie naszym seniorom, którzy przyjęli zaproszenie oraz członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej, właścicielom i pracownikom Wienieckiego Zakątka, osobom które upiekły ciasta, poprowadziły śpiew kolęd, pomogły w sprzątaniu po wigilii, Fundacji Anwil, sołectwu Wieniec oraz wszystkim, którzy indywidualnie wsparli finansowo naszą świąteczną akcję charytatywną; p. Romanie Jankowskiej i współpracownikom za zorganizowanie akcji przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących; osobom, które zatroszczyły się o przedświąteczne sprzątanie świątyni – zespołowi p. Anny Małas za omiecenie całej świątyni oraz zespołowi p. Krystyny Smolińskiej z Gustorzyna i Wolicy za ostatnie przedświąteczne sprzątanie kościoła oraz za kwiaty; p. Emilii i Dariuszowi Chotyńskim oraz p. Ryszardowi Kisielewskiemu za choinki do kościoła oraz p. Dariuszowi Czerwińskiemu za ich przywiezienie; p. Grzegorzowi Kulińskiemu za organizację i koordynację przygotowań oraz obsadzenie choinek i troskę o otoczenie kościoła; zespołowi p. Elżbiety Zawitowskiej za powieszenie lampek i ozdób na choinkach; p. Jolancie Lebiedzińskiej, p. Halinie Makowskiej, p. Bogusławie Młynarczyk i p. Damianowi Adamskiemu za przygotowanie żłóbka oraz koordynowanie całością prac porządkowych i dekoracyjnych; członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, lektorom i kantorom.

4. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się także modlić w różnych potrzebach za wstawiennictwem Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Na zakończenie Mszy Świętych będziemy losować Świętych Patronów na 2023 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania będą naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

7. Od najbliższego wtorku TVP1 będzie emitować amerykański serial „The Chosen” opowiadający o życiu Jezusa Chrystusa. To pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie. Będzie go można oglądać o godz. 08.35.

8. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy” oraz kalendarze na 2023 rok.